1. Strona główna
  2. »
  3. CIĄŻA
  4. »
  5. Przed ciążą
  6. »
  7. Niepłodność u mężczyzn

Niepłodność u mężczyzn

O niepłodności możemy mówić wówczas, gdy pomimo regularnego współżycia ( 3-4 razy w tygodniu), nie dochodzi do poczęcia dziecka.

Jeśli regularnie uprawiacie seks od minimum roku, nie stosujecie żadnych środków antykoncepcyjnych, a mimo wszystko nadal nie możesz zostać tatą, zgłoś się na badania. Co Cię czeka u lekarza – specjalisty? Na pewno zaczniecie od oceny prawidłowości budowy narządów rodnych oraz badania nasienia.

Badanie nasienia

Badanie nasienia – od tego powinny zacząć pary, u których zdiagnozowano niepłodność. Dlaczego akurat od tego? Ponieważ to najszybsze, najmniej skomplikowane, najmniej inwazyjne i najmniej kosztowne badanie ( szczególnie, gdy porównany je z badaniami i zabiegami, którymi często muszą poddawać się kobiety). Ponadto badanie nasienia możecie wykonać samodzielnie, bez konieczności uzyskiwania skierowania na badania.
Próbkę do badania pobiera się poprzez masturbację po minimum 72 godzinach wstrzemięźliwości seksualnej. Zaleca się, aby badanie było przeprowadzone w laboratorium ( chociaż istnieje także możliwość pobrania próbki w domu).

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments