1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Zakupy
  6. »
  7. Pielęgnacja dziecka z Sudocremem

Pielęgnacja dziecka z Sudocremem

dziecko sudokrem

Dziecko do trzeciego roku życia w szczególny sposób narażone jest na pieluszkowe zapalenie skóry. Dzieje się tak, ponieważ jego skóra posiada cieńszą warstwę rogową. Sama pieluszka z kolei naraża na nadmierną wilgoć, a co za tym idzie, na rozwój bakterii i drożdżaków. Mimo odpowiedniej pielęgnacji zawsze istnieje ryzyko wystąpienia odparzeń. Może tak się stać, chociażby na skutek antybiotykoterapii lub szczepienia. Z tego powodu warto, aby każdy rodzic przygotowany był na walkę z odparzeniami. A pomaga w niej Sudocrem.

Dlaczego warto sięgnąć po Sudocrem?

Sudocrem to maść na odparzenia rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne. Można ją stosować zarówno do celów profilaktycznych, jak i leczniczych. Krem jest hipoalergiczny, posiada właściwości nawilżające, łagodzące i kojące. Regularnie stosowany (po usunięciu starej, a przed nałożeniem nowej pieluszki) skutecznie minimalizuje ryzyko wystąpienia pieluszkowego zapalenia skóry, a wszystko dlatego, że tworzy on na skórze ochronną warstwę. Bardzo ważne jednak jest, aby zadbać o kompleksową pielęgnację dziecka: często zmieniać pieluszki, zatroszczyć się o ich wysoką jakość, ubierać dziecko w przewiewne ubranka, które pozwalają skórze oddychać, a czasem zwyczajnie pozwolić maluszkowi poleżeć bez pieluszki, dzięki czemu skóra może odpocząć i szybciej się regeneruje.

Po Sudocrem warto sięgnąć także w przypadku wystąpienia odparzeń. Jak je rozpoznać? Skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, na jej powierzchni może pojawić się wysypka lub bolesne pęcherze. Zaaplikowanie maści pozwoli na dezynfekcję skóry i przyniesie dziecku ulgę, które na ogół doświadcza pieczenia i swędzenia skóry. Krem także pomaga w szybkiej regeneracji naskórka i przywraca odpowiedni stopień jego nawilżenia – dowiedz się więcej na: https://sudocrempolska.pl/sudocrem-na-odparzenia/

Jak stosować Sudocrem?

Pielęgnacja dziecka za pomocą maści Sudocrem jest bardzo prosta. Najważniejsze, aby krem nanosić na delikatnie oczyszczoną skórę dziecka, zwłaszcza jeśli robimy to przed zmianą pieluszki. Po usunięciu tej starej, okolice intymne dziecka należy przemyć specjalną chusteczką nawilżającą lub wodą z mydłem. Skórę trzeba też osuszyć, delikatnie przykładając do niej ręcznik w celu wchłonięcia wilgoci. Następnie można przejść do aplikacji maści. Wystarczy nabrać niewielką ilość kremu na opuszek palca, a następnie okrężnymi ruchami wmasować go w skórę dziecka, aż do uzyskania przezroczystej barwy. Jeśli gdzieniegdzie widać białe plamy, oznacza to, że kremu jest po prostu za dużo. Na początku stosowania Sudocremu taka sytuacja może mieć nie raz miejsce. Maść jest bardzo wydajna, więc łatwo pomylić się w szacunkach i nabrać jej zbyt wiele. W takich przypadkach nadmiar kremu wystarczy usunąć chusteczką i poczekać aż reszta maści ulegnie wchłonięciu. Warto mieć także na uwadze, że większa ilość maści wcale nie zwiększy jej skuteczności – dobrze więc jej nakładać tyle, ile naskórek jest w stanie wchłonąć. Więcej porad znajdziesz na: https://sudocrempolska.pl/poradnik-rodzica/

Jeśli zostały zauważone pierwsze odparzenia u niemowlaka, pielęgnacja wygląda podobnie. Krem można jednak nakładać tak często, jak to jest tylko potrzebne. Nie ma żadnych limitów stosowania czy ryzyka przedawkowania. Najważniejsze, że maść przynosi ulgę i łagodzi podrażnienia, a pierwsze efekty stosowania zauważyć można już w kilka godzin po zaaplikowaniu maści. Nie tylko poprawia on wygląd skóry, ale także poprawia komfort dziecka, które z powodu odparzeń jest niespokojne lub dużo płacze. 

Pielęgnacja dziecka w trakcie pierwszych miesięcy jego życia stawia przed opiekunami wiele wyzwań. Maluszek jest od nich w pełni zależny i potrzebuje czasu, aby nabrać odporności i lepiej komunikować się z otoczeniem. Dlatego tak bardzo ważna jest odpowiednia higiena, a także stałe monitorowanie zmian pojawiających się w wyglądzie i zachowaniu dziecka. Na odparzenia wskazywać może niepokój maluszka oraz podrażniona skóra w okolicach genitaliów. W takich przypadkach nie warto jednak panikować, tylko przystąpić do działania. Najlepiej sięgnąć jest po Sudocrem, który szybko przynosi ulgę i redukuje powstałe podrażnienia.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments