Rodzicu, zainwestuj w najważniejsze – wiedzę!

Wychowanie, rozwój i pielęgnacja to kluczowe aspekty w pierwszych etapach życia Twojego dziecka. Zadbaj o nie już od pierwszych chwil po narodzinach. Jeśli nie poświęcisz odpowiednio dużo czasu i uwagi na naukę czy wykonywanie podstawowych czynności, może dojść do przykrych konsekwencji w rozwoju Twojego malucha. Skup się na tym, co najważniejsze. Zainwestuj w swoją wiedzę!

Skąd młody rodzic lub opiekun powinien czerpać wiedzę?

Jako młody rodzic na pewno zastanawiasz się, które źródła wiedzy są wiarygodne oraz na których możesz polegać. Wokół siebie masz mnóstwo doradców, którzy “wiedzą najlepiej” – zaczynając od Twoich rodziców, dziadków, aż po koleżanki z kilkuletnim stażem macierzyństwa. Również Internet postrzegany jest jako skarbnica wiedzy. Ale czy oby na pewno wszystkie wskazówki w nim zawarte są weryfikowane i dobre dla naszych dzieci?

Niestety nie. Dobrych rad powinni udzielać nam lekarze, fizjoterapeuci czy też osoby wykwalifikowane w konkretnym obszarze. Tylko w taki sposób możemy być pewni, że dziecku, przez naszą niewiedzę, nie dzieje się krzywda.

Jedną z osób godnych zaufania, z potwierdzonym wykształceniem i udokumentowanym 10-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi jest Rita Calderaro-Poczmańska. Specjalistka, fizjoterepeutka dziecięca i niemowlęca oraz ekspert programu Pytanie na Śniadanie czy TVN Zdrowie.

Stworzyła ona swój autorski kurs dla młodych rodziców – Kurs na dziecko. Znajdują się w nim na bieżąco aktualizowane materiały wideo, które pokazują, w jaki sposób należy opiekować się dzieckiem, by rozwijało się prawidłowo i bezpiecznie.

kurs na dziecko

Czego uczy “Kurs na dziecko”?

Najprościej mówiąc – unikania sytuacji niewygodnych i niekomfortowych dla dziecka oraz rodzica. Kurs bardzo dobrze wskazuje, kiedy warto być delikatnym i ostrożnym, a kiedy zdecydowanym i pewnym w ruchach. A wszystko po to, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa obu stronom.

kurs na dziecko dla rodziców

Kurs na dziecko wprowadzi Cię w prawidłowe metody handlingu, czyli przewijania, ubierania, przekręcania, podnoszenia i podawania dziecka. Dowiesz się, jak odbijać niemowlaka i odkładać go do łóżeczka. Poznasz też tajniki kąpieli bez płaczu – to możliwe!

Kompendium wiedzy o kolce i refluksach u dziecka będziesz miał w małym palcu. Dzięki tym materiałom będziesz wiedział, jak pomóc dziecku w zmaganiach z nimi. Nie ominą Cię także sposoby na spokojny sen dziecka i usypianie.

Co więcej, na specjalnej grupie dla kursantów dowiesz się, jak udzielić pierwszej pomocy niemowlakowi w przypadku zadławienia, np. mlekiem matki. Będziesz mógł również na bieżąco zadawać pytania Ricie o wszelkie Twoje troski związane z tematyką kursu.

kurs na dziecko

W ramach bonusu dla osób lubiących podróżować dowiesz się, jak prawidłowo umieścić niemowlę w foteliku samochodowym, aby było bezpieczne. Będziesz mógł także skorzystać z konsultacji grupowych online lub live.

Dlaczego warto zainwestować w wiedzę rodzica?

  • Aby ułatwić życie świeżo upieczonym rodzicom.
  • By zadbać o spokój i bezpieczeństwo maluszka oraz rodziców.
  • By postawić na sprawdzone i zweryfikowane metody pielęgnacji i opieki nad dzieckiem.

Wiedza w instruktażach wideo jest przekazywana bardzo prostym i zrozumiałym językiem, a to wszystko w towarzystwie małych aktorów. Wszystkie sposoby opieki nad dziećmi oparte są na aktualnych badaniach naukowych. Nad ich opracowaniem stale pracują psycholodzy dziecięcy.

Kurs jest dostępny dla rodziców, opiekunów i wszystkich zainteresowanych od kilku miesięcy. W bardzo krótkim czasie zdobył on wiele pozytywnych recenzji. Kursanci, czyli przyszli lub aktualni rodzice otwarcie piszą, że materiały wideo są bardzo pomocne i super obrazują prawidłowe metody wykonywania poszczególnych czynności. Dodatkowo cenią sobie możliwość wielokrotnego powrotu do obejrzanych już treści, bez względu na godzinę!

kurs na dziecko

Po co popełniać błędy, na które ktoś wcześniej znalazł rozwiązanie? Po co szukać odpowiedzi na pytania, na które ktoś już wcześniej znalazł odpowiedź?

Zainwestuj w wiedzę raz, a dobrze!

Mamy dla Ciebie wyjątkowy prezent.
Zapoznaj się z bezpłatnym mini kursem wideo który przygotowała fizjoterapeutka Rita Calderado-Poczmańska z którego dowiesz się:
Część #1: Jak prawidłowo przewinąć niemowlę, bez popełniania częstego błędu?
Część #2: Jak odłożyć Dziecko do łóżeczka, tak aby go nie obudzić?
Część #3: Jak przygotować dziecku przestrzeń do spania, czyli jak sobie pościelisz tak się wyśpisz

oglądam kursPodziel się swoją opinią
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments