Planujesz dziecko? Będziesz potrzebowała detektora tętna płodu

Specjalistyczne urządzenie jest wykorzystywane w praktyce ginekologicznej i położniczej. Detektor tętna służy do odsłuchu pracy serca płodu, które rozwija się w łonie matki. Nowoczesne modele zostały wyposażone w kolorowy wyświetlacz LCD, wyjście audio oraz nagrywarkę dźwięków. Profesjonalne detektory płodu zostały opatrzone certyfikatem CE, mają wbudowany głośnik z regulacją głośności i wejście słuchawkowe. Za pomocą takiej aparatury możemy skontrolować samopoczucie maluszka w domowych warunkach.

Detektor tętna płodu – co to za urządzenie?

Przyszłe mamy coraz chętniej korzystają z elektronicznych gadżetów, które dostępne są na polskim rynku. Jednym z nich jest detektor tetna plodu, znany jako doppler płodu. To niewielkich rozmiarów urządzenie, które nadaje się do użytku domowego. Dzięki specjalistycznej aparaturze kobiety w ciąży mogą mieć lepszy kontakt z nienarodzonym dzieckiem. Jak sprawdzic tetno plodu w domu? Wystarczy kupić lub wypożyczyć doppler. Mobilne KTG jest wygodne i proste w obsłudze. Monitor tętna płodu wyświetla krzywą bicia serca maluszka. Większość nowoczesnych dopplerów posiada też możliwość wydruku wykresu. Domowa wersja składa się z bardzo czułej głowicy oraz odbiornika z głośnikiem. Certyfikowane urządzenia medyczne mają też zastosowanie w gabinetach ginekologicznych i szpitalach.

rentmama 2Jak działa detektor tętna płodu? Jak używać?

Detektor tetna wykorzystuje zjawisko Dopplera i fale ultradźwiękowe, które są wysyłane do brzucha kobiety ciężarnej. Głowica urządzenia przetwarza je na sygnał elektryczny, a następnie dźwiękowy. Dzięki temu przyszła mama może wykonać badanie tętna płodu w domowych warunkach, bez konieczności zgłaszania się na regularne wizyty kontrolne do przychodni. Większość modeli posiada także sondę pomiarową, którą warto zintegrować z aplikacją w smartfonie. Dźwięk powstający w oparciu o efekt Dopplera odzwierciedla bicie serduszka. Jak używać detektora tętna płoduDomowy model wystarczy przyłożyć do brzucha matki posmarowanego specjalnym żelem, który znajduje się w zestawie do badań USG. Szczegółowa instrukcja obsługi dostępna jest wewnątrz opakowania. Jak wybrać dobrej jakości detektor tętna płoduOpinie użytkowników wskazują, że największym zainteresowaniem cieszy się aparatura z kolorowym wyświetlaczem LCD.

Zobacz:  Wybieramy najlepszy biustonosz do karmienia

Detektor tętna płodu – czy jest bezpieczny?

Certyfikowane urządzenia nie zagrażają ani przyszłej mamie, ani płodowi. To produkty medyczne, które są chętnie używane w celach diagnostycznych. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na parametry techniczne detektora tętna płodu. Profesjonalny sprzęt powinien wykorzystywać natężenie fal ultradźwiękowych, które mieszczą się w granicach normy określonej przez AIUM. O czym należy jeszcze pamiętać, wybierając detektor tętna płoduOd którego tygodnia można rozpocząć badania? Większość modeli posiada 2 tryby pracy i są to najbardziej polecane przez specjalistów urządzenia. Mobilne KTG umożliwia dokonywanie pomiarów od 10. miesiąca ciąży. Jak często można używać detektora tętna płodu? Bez względu na częstotliwość dokonywania pomiarów, doppler nie zagraża rozwojowi dziecka w łonie matki. Od kiedy detektor tętna płodu jest bezpieczny? Większość ginekologów i położnych rekomenduje badania od połowy trzeciego miesiąca ciąży.

Ile kosztuje detektor tętna płodu?

Wszystko zależy od oferty producenta. Za bardziej zaawansowane modele trzeba zapłacić zdecydowanie więcej, ale za to mamy pewność co do ich jakości oraz funkcjonalności. Za nowoczesny detektor płodu zapłacimy od 250-400 zł. Zazwyczaj jest to sprzęt wyposażony w duży wyświetlacz LCD, wbudowany głośnik, regulację głośności, wyjście audio, wodoodporną głowicę i wiele innych przydatnych funkcji. Pamiętajmy, że istnieje możliwość wypożyczenia detektora tętna płoduIle kosztuje taka opcja? Ceny za wypożyczenie certyfikowanego sprzętu rozpoczynają się już od 65 zł za tydzień.

Detektor tętna płodu – jaki wybrać?

Jaki detektor tętna płodu warto kupić? Oryginalny produkt, który opatrzony jest certyfikatem medycznym MED-CERT. Tego typu detektor płodu cechuje się niezawodnością oraz dokładnością pomiarów. Profesjonalny sprzęt może być używany prywatnie i w placówkach medycznych. Na polskim rynku znajduje się doskonałej jakości detektor tętna płoduJaki polecamy? Model Jumper JPD 100E, który został wyposażony w super czułą sondę 2,5 GHz. W przeciwieństwie do tańszych odpowiedników, taki doppler płodu zapewnia dokładną detekcję tętna. Poza tym posiada wbudowany głośnik oraz możliwość nagrania dźwięku z badania. Innowacyjny system autointerpretacji wyników sprawdza czy wszystko jest w normie. Kiedy badać tętno maluszka za pomocą detektora tętna płoduJak często robić badania? Według opinii specjalistów kobiety w ciąży powinny się badać niedługo po przebudzeniu, około 60 minut po posiłku i na 30 minut przed snem.

Zobacz:  Tylko dla mam Poradnik o ciąży

Detektor tętna płodu – gdzie kupić?

Mamy do wyboru dwie opcje. Urządzenie do słuchania bicia serca w brzuchu matki można kupić lub wypożyczyć. Polecanym miejscem jest wypożyczalnia sprzętu medycznego online www.rentmama.pl, gdzie znajduje się profesjonalny sprzęt do pomiarów o doskonałych parametrach. Gdzie można kupić detektor tętna płodu? Najlepiej w sklepie medycznym lub u bezpośredniego producenta specjalistycznej aparatury.

Podsumowanie

Co to jest detektor tętna płodu? To bezpieczne i wygodne w użyciu urządzenie, które pozwala ocenić, czy dziecko rozwija się prawidłowo. Jakie korzyści płyną z zakupu z detektora tętna płoduOd kiedy można badać serce płodu w łonie matki? Posiadacze sprzętu mają poczucie bezpieczeństwa i mogą spać spokojnie. Urządzenie jest rekomendowane dla kobiet w 10.-12. tygodniu ciąży. Gdzie kupić detektor tętna płodu? W sprawdzonych sklepach ze sprzętem medycznym, które oferują profesjonalne urządzenia. Ewentualnie możemy także na kilka tygodni wypożyczyć detektor tętna. Jak używać tego przenośnego KTG? Warto zapoznać się ze szczegółami znajdującymi się wewnątrz opakowania.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments