Po co szkoła rodzenia

Poród i to, co po nim, to WIELKIE NIEZNANE. Warto pójść do szkoły rodzenia, by temu, co Cię czeka, nadać bardziej konkretny kształt, abyś wiedziała, czego spodziewać się w czasie porodu, umiała radzić sobie ze skurczami i oddechem, uwierzyła we własne siły.

Szkoły różnią się między sobą w sposobie ujęcia tematów, a nawet ich treści. Program typowej szkoły obejmuje cykl wykładów o rozwoju wewnątrzmacicznym dziecka, o przebiegu ciąży, porodu i połogu; wprowadza w tajniki naturalnego karmienia, zawiera też praktyczną naukę opieki nad noworodkiem, jego kąpieli i pielęgnacji. W większości z nich w czasie zajęć można zwiedzić oddział położniczy. Wykładowcy starają się nauczyć kobiety odpowiednich zachowań, sposobów oddychania i parcia.

Nowocześniejsze szkoły traktują poród jako proces spontaniczny. Ćwiczenia mają pomóc kobiecie w słuchaniu i rozumieniu tego, co mówi jej ciało, w odnalezieniu własnego rytmu oddechu, utwierdzeniu się we własnej sile. Usłyszysz, że kobieta nie musi uczyć się rodzenia, bowiem instynktownie wie, jak to robić. Większy nacisk na emocje towarzyszące ciąży, porodowi i połogowi pomoże Ci przygotować się do wielkiej zmiany w życiu Twoim i Twojej rodziny.

W dużych miastach masz większy wybór – działa tam zwykle kilka szkół, przyszpitalnych i prywatnych, przy parafiach i stowarzyszeniach. Trudniej jest w mniejszych miejscowościach. Ale i w nich, obok przyszpitalnej szkoły, powstaje coraz więcej szkół prywatnych.

Zobacz:  Nadciśnienie w ciąży
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments