1. Strona główna
  2. »
  3. CIĄŻA
  4. »
  5. Zdrowie w ciąży
  6. »
  7. Podróż w zaawansowanej ciąży

Podróż w zaawansowanej ciąży

Czy dalekie podróże w 3 trymestrze ciąży są dobrym pomysłem? I jak zaplanować wakacje z brzuszkiem  – tak, aby były zdrowe i bezpieczne?
Przyszłe mamy, zwłaszcza te, które wkroczyły już w trzeci trymestr ciąży, mają wiele pytań i wątpliwości dotyczących planowania urlopu. Co jest najbezpieczniejsze dla mamy i maleństwa? I kiedy jest najlepszy czas na wypoczynek? Specjaliści są zgodni – najlepiej, gdy przyszła mama wybierze się na urlop w drugim trymestrze. Ryzyko poronienia i przedwczesnego porodu jest wówczas najmniejsze, a podróżowanie – najbezpieczniejsze (i dla mamy, i dla maluszka). Na wakacyjny wypoczynek warto wybierać miejsca, które nie są położone zbyt daleko. To daje pełną gwarancję komfortu podróżowania i największą z możliwych gwarancję bezpiecznego i zdrowego urlopowania.

fotokarty

Ciężarnym w trzecim trymestrze odradza się długie i stresujące podróże. Kilkanaście godzin w autokarze? To nie jest dobry pomysł. Dlaczego? Ponieważ w niektórych przypadkach takie podróżowanie może się skończyć przedwczesnym porodem.

Planując letni wypoczynek, skonsultuj się ze swoim lekarzem. On zapewne pomoże Ci w podjęciu słusznej decyzji.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments