1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Felietony
  6. »
  7. Pomóż mu stać się wspaniałym ojcem

Pomóż mu stać się wspaniałym ojcem

Nie ulega wątpliwości, że coraz więcej mężczyzn doskonale odnajduje się w roli ojca. Ale nie wszyscy, niestety. Jak pomóc partnerowi stać się wspaniałym ojcem i pozwolić mu doskonale odnaleźć się w nowej życiowej roli?

fotokarty


Gdzie tkwi problem

Dlaczego tak wielu ojców nie angażuje się w opiekę i wychowanie dziecka tak, jak tego oczekują ich partnerki? Powodów może być wiele. Stereotypy i oczekiwania społeczne, deficyt wiary we własne umiejętności, brak wiedzy i doświadczenia, lęk przed niepowodzeniem – oto przeszkody, które najczęściej stają młodym ojcom na drodze do pełni tacierzyńskiego szczęścia. I już nasza w tym głowa, drogie panie, aby mężczyznę przekonać, że opieka nad maluchem nie powinna być jedynie domeną kobiet. I że tata jest dziecku tak samo potrzebny jak mama. A chwilami nawet bardziej!

Najczęstsze błędy kobiet
Młode matki często narzekają na swoich partnerów, że ci nie potrafią odnaleźć się w roli ojców. Tymczasem okazuje się, taka sytuacja często bywa konsekwencją błędów popełnianych przez kobiety. Świeżo upieczone mamy często wszystko wiedzą lepiej i chętnie wszystko robią same. Tym samym, poniekąd niechcący, wpychają mężczyznę w rolę obserwatora, martwiąc się brakiem zainteresowania z jego strony…

Co robić
Pomóż swojemu mężczyźnie stać się wspaniałym ojcem. Jak? Chwal każdy przejaw jego tatusiowej aktywności, doceniaj inicjatywę własną partnera, okazuj radość i komentuj sukcesy. Takie pozytywne wzmacnianie jest świetnym sposobem na  zbudowanie autorytetu ojca, przede wszystkim w jego oczach. Nie ma skuteczniejszej motywacji i większej zachęty do działania.

Czego nie robić
Jeśli chcesz pomóc mężczyźnie świetnie odnaleźć się w roli taty, na pewno go nie krytykuj, nie pouczaj, nie mów, że zrobiłabyś coś lepiej. To zawsze przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments