Pomysł na świąteczny prezent dla niemowlaka

Wiele rodzin spędzi kolację wigilijną w powiększonym gronie. Przyjście na świat nowego członka rodziny to wielkie i radosne wydarzenie.

Maluch jest w centrum zainteresowania, a ciotki, babcie i wujowie zachodzą w głowę, czym sprawić maleństwu radość. Wybór prezentu dla niemowlaka, to wyjątkowo trudne zadanie.

Dla większości z nas jedynym prezentem dla dziecka są po prostu zabawki. Sklepowe półki aż uginają się od pluszaków, grzechotek, samochodzików, lalek… Jednak nie wszystkie zabawki są odpowiednie, a przede wszystkim bezpieczne.

Ich małe elementy są wyjątkowo niebezpieczne dla malca, szczególnie wtedy, kiedy zaczyna ząbkować i wkłada wszystko do buzi. Należy również zwrócić uwagę na jakość zabawek. Maskotki dla niemowląt wykonane z materiałów bez certyfikatów i właściwości antyalergicznych mogą przysporzyć więcej kłopotów niż korzyści. Prezent dla niemowlaka jest także w dużej mierze prezentem dla jego rodziców. Świetnym pomysłem może być wysokiej jakości antyalergiczna pościel lub np. mata do zabawy firmy Feretti.

Maty dla niemowląt składają się z antyalergicznej, miękkiej zewnętrznej tkaniny oraz dwóch warstw wypełnienia. Pierwsza to gruba, mało elastyczna warstwa, doskonale izolująca i amortyzująca. Druga natomiast jest bardzo delikatna i przyjemna dla dziecka– mówi Karolina Stradomska z firmy Feretti.

Maty można nabyć w kształcie koła o średnicy 135 centymetrów lub kwadratu, którego długość to aż 125 centymetrów. Dzięki temu malec ma sporo przestrzeni wokół siebie. Może na przykład leżeć na brzuszku otoczony ulubionymi pluszakami i grzechotkami, które nie brudzą się leżąc na podłodze lub wpatrywać się w grającą karuzelę z zabawek. Mata świetnie nadaje się również do bezpiecznej nauki raczkowania dzięki właściwościom amortyzującym. Taki prezent sprawi radość dziecku, a jednocześnie będzie bardzo praktyczny.

Maty Feretti posiadają również system Easy Wash. Każdy materac posiada zewnętrzny, miękki ochraniacz na suwak, który umożliwia pranie i prasowanie, bez martwienia się o zniszczenie wewnętrznej warstwy wypełniającej – dodaje Karolina Stradomska.

Zobacz:  Zabawki z metkami, maty edukacyjne, zabawki sensoryczne - co lepsze?
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments