1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Powiększenie rodziny a pieniądze. Na jakie wydatki muszą być przygotowani przyszli rodzice?

Powiększenie rodziny a pieniądze. Na jakie wydatki muszą być przygotowani przyszli rodzice?

powiększenie rodziny

Wieść o rychłym powiększeniu rodziny to jedna z najwspanialszych wiadomości. Dziecko wnosi w życie wiele radości, motywuje do pozytywnych zmian oraz już na zawsze łączy ze sobą dwoje zakochanych ludzi. Nie należy jednak zapominać o tym, że z powiększeniem rodziny wiążą się także pewne wydatki, których nie sposób uniknąć. Zanim powitamy najmłodszego członka rodziny na świecie, musimy przygotować mu pokoik oraz zakupić wyprawkę. To spory wydatek, który warto uwzględnić w domowym budżecie z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jak szybko i sprawnie skompletować wyprawkę dla niemowlęcia? Co powinno się w niej znaleźć?

Podstawowym wydatkiem, jaki należy ponieść jeszcze przed narodzinami dziecka, jest wyprawka. Maluszek w pierwszych dniach i miesiącach swojego życia będzie potrzebował wielu przedmiotów, produktów i akcesoriów, w które warto zaopatrzyć się jeszcze w okresie ciąży. Przyszłe mamy zazwyczaj zaczynają kompletować wyprawkę na początku II trymestru po to, aby mieć wystarczająco dużo czasu na kupno wszystkich niezbędnych jej elementów. Rozłożenie w czasie zakupów pozwala także odciążyć domowy budżet – wyprawka dla dziecka to w dzisiejszych czasach spory wydatek.

W każdej wyprawce dla niemowlęcia powinny znaleźć się podstawowe elementy. Musimy kupić łóżeczko i inne mebelki, jeśli od początku nasza pociecha będzie miała własny pokoik, zaopatrzyć się w wanienkę, przewijak oraz ubranka dostosowane do pory roku. Istotnym zakupem jest także wózek typu gondola oraz nosidełko, które wykorzystamy w pierwszych miesiącach życia maluszka. Przyda się także zapas pieluszek w najmniejszym rozmiarze, 2-3 kocyki, co najmniej 2 komplety pościeli oraz zabawki. Na wszelki wypadek, warto zaopatrzyć się także w smoczek, butelkę do karmienia, chusteczki nawilżane dla niemowląt oraz kilka sztuk pieluszek tetrowych, które przydadzą się do przewijania niemowlęcia.

szczęśliwa rodzina

Jak skompletować wyprawkę bez obciążania domowego budżetu?

To tylko niektóre z elementów, które powinny znaleźć się w każdej wyprawce dla noworodka. Oczywiście jest to nie jedyny koszt, z jakim muszą liczyć się przyszli rodzice. Oprócz zakupu wyprawki, muszą być przygotowani także na wydatki związane z wizytami lekarskimi, dodatkowymi badaniami oraz innymi kwestiami, które na samym początku ciąży trudno przewidzieć. Wszystko to sprawia, że oczekiwanie na narodziny dziecka często wiąże się ze stresem i troską o domowe finanse. Pomocną dłoń do przyszłych rodziców wyciąga firma Pożyczka Plus, która specjalnie z myślą o nich i ich dziecku przygotowała swoją ofertę.

Pożyczka Plus to polska firma pożyczkowa, która udziela szybkich pożyczek przez internet. Uzyskana za jej pośrednictwem pożyczka może zostać spożytkowana na dowolny cel, w tym także na wydatki związane z powiększeniem rodziny. Klienci jednorazowo mogą zaciągnąć od 200 do nawet 15 000 zł i zwrócić je w jednej wygodnej racie, w terminie do 45 dni. Osoby, które nie korzystały wcześniej z oferty Pożyczka Plus, mogą natomiast otrzymać pożyczkę do 3000 zł za 0 zł

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments