Mata edukacyjna dla dziecka bawi i rozwija

Dla małych dzieci najlepiej sprawdzają się zabawki, które będą „rosły” razem z nimi i stosownie stymulowały ich prawidłowy rozwój pobudzały zmysły, ale i pomagały w kształtowaniu koordynacji wzrokowo-ruchowej. Przykładem takich zabawek są wszelkiego rodzaju maty edukacyjne. Na rynku jest szeroki wybór tego typu produktów, dlatego podpowiadamy na co zwrócić uwagę, kiedy wybiera się matę edukacyjną dla dziecka.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wybierając matę edukacyjną, podobnie jak przy wyborze innych zabawek należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Nie może być żadnych wystających elementów, a wszystkie części maty muszą być dobrze przymocowane do podstawy. Najlepiej, aby była wykonana z miękkich materiałów takich jak plusz. Warto też poszukać takiej maty, w której będą zabezpieczenia, które uniemożliwią mniejszemu dziecku wyjście poza matę. Na przykład nadmuchiwane tak jak w macie Plac Zabaw Sowa Ludi. Mogą one być również wykonane z gąbki obciągniętej materiałem, z którego wykonana jest cała mata.

Rozmiar maty

Dla wielu rodziców znaczenie ma rozmiar maty – nie powinna ona być ani za duża, ani za mała. Warto wybrać taką, która umożliwi swobodną zabawę zarówno dziecku leżącemu, ale i takiemu, które już zaczyna samodzielnie siadać i poruszać się. Idealna mata dla niemowląt powinna mieć kształt kwadratu oraz boki o długości mniej więcej 120 cm.

Dodatki do maty

Bardzo ważne jest to, aby mata takie posiadała wiele dodatkowych zabawek, które zainteresują malucha i zachęcą go do działania. Mogą to być lusterka, pluszowe maskotki dla niemowląt, ukryte obiekty, piszczałki itp. warto też zwrócić uwagę na to, żeby poszczególne elementy były zróżnicowane pod względem kolorów i faktury materiałów, z jakich są zrobione, tak jak na przykład w macie Plac Zabaw Nature Zen Ludi, którą można dostać w sklepie www.babymama.pl.

Zobacz:  Wakacyjny niezbędnik małego pasażera

Plac Zabaw Nature Zen Ludi – cena 209 PLN
Plac Zabaw Sowa Ludi – cena 209 PLN

Plac Zabaw Nature Zen Ludi Plac Zabaw Sowa Ludi

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments