1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Powstaje pierwszy w Polsce bank komórek jajowych

Powstaje pierwszy w Polsce bank komórek jajowych

To świetna wiadomość dla wszystkich kobiet, które borykają się z problemem niepłodności w tym regionie.

W Polsce przy klinikach leczenia niepłodności funkcjonuje kilka banków komórek jajowych (m.in. Klinika INVICTA w Gdańsku i Warszawie, Gyncentrum w Katowicach, Gameta w Łodzi).  W Łodzi ma powstać kolejna taka placówka przy Klinice Salve Medica. A powody jej powstania są, niestety, oczywiste.

Coraz więcej młodych Polek nie może zostać matkami w sposób naturalny. Często jest to konsekwencją przebytych chorób czy zabiegów chirurgicznych. A stosowane dotychczas sposoby, m.in. zabiegi In vitro, nie zawsze przynoszą oczekiwany skutek. Z banków komórek jajowych korzystają niepłodne pary starające się o potomstwo, a także zdrowe kobiety, które chciałby podzielić się jajeczkami z paniami, które ich nie posiadają.

Zabiegi z wykorzystaniem gamety przebadanej, zdrowej dawczyni mają wysoką skuteczność – zwłaszcza od 2005 roku, kiedy jeden z ośrodków, Klinika INVICTA, wprowadziła nową metodę mrożenia komórek jajowych zwaną witryfikacją. Wiele par, które skorzystały z komórek jajowych sióstr, przyjaciółek lub anonimowych dawczyń zakończyło już pomyślnie leczenie i cieszy się rodzicielstwem.

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
11 lat temu

to jest wspaniala sprawa z tymi Bankami komorek Jajowych!! sama z tej opcji skorzystam bo to moja ostatnia nadzieja na posiadanie dziecka!! dziejkue wam wszystkim ze umozliwiacie taka opcje dla kobiet w Polsce i z Zagranicy,bo ja zaciagnelam tez kolezanke Niemke ktora jast po transwerze z komorki Dawczyni!! i jest w 3 msc.ciazy!!!! oby tak dalej!! pozdrawiam Was wszystkich!! Joanna,Peter,i kolezanka Agnes..:):):)