Od dziś każdy rodzic będzie mógł skorzystać z porad zawartych w pierwszym na polskim rynku wydawniczym praktycznym poradniku „Pożegnanie z pieluszkami, czyli jak łatwo i przyjemnie nauczyć dziecko korzystania z toalety!”, który mówi o Naturalnej Higienie Niemowląt.
Sposób, w jaki w książce są przekazywane nierzadko trudne kwestie, budzi zaufanie. Proste a zarazem zabawne ilustracje ułatwiają zastosowanie wielu porad w praktyce. Aby przybliżyć rodzicom tematykę NHN autorka publikacji, Kinga Cherek, zorganizowała dla rodziców z Gdańska warsztaty. Spotkanie z autorką poradnika w kameralnym gronie i przyjaznym otoczeniu Centrum Zabaw Twórczych „Edward” umożliwiło rodzicom poznanie Naturalnej Higieny Niemowląt, czyli ekologicznego sposobu wychowania niemowląt i małych dzieci bez pieluszek lub przy ich minimalnym użyciu. Kinga Cherek wytłumaczyła rodzicom dlaczego warto wychowywać niemowlę i małe dziecko nie korzystając z pieluszek jednorazowych. Jednocześnie pokazała wygodne metody dbania o higienę dziecka i wyjaśniła, jak radzić sobie na co dzień, wychowując dziecko bezpieluchowo według założeń Naturalnej Higieny Niemowląt.
Zalety poradnika:
-
pomoże współczesnym, zapracowanym rodzicom dobrze zaplanować i zorganizować bezstresową naukę czystości;
-
jest pełen ważnych wskazówek, jak w kontekście nauki życia bez pieluszek dbać o harmonijny rozwój fizyczny i emocjonalny dziecka;
-
jest pierwszą w języku polskim publikacją poruszającą temat wychowania bezpieluchowego według Naturalnej Higieny Niemowląt;
-
jest skierowany nie tylko do rodziców dwulatków, którzy najczęściej poszukują informacji na ten temat;
-
polecany jest również rodzicom noworodków. W sposób jasny i przystępny autorka tłumaczy, jak decyzja na temat sposobu pieluchowania niemowlęcia może ułatwić lub utrudnić dziecku ostateczne pożegnanie z pieluszkami.
-
udziela odpowiedzi, jak zmotywować dziecko, jaki jest proces usamodzielniania się małych ludzi, w jaki sposób dieta może wpływać na zachowanie dziecka.
o autorce:
Kinga Cherek jest pełnoetatową mamą z praktycznym doświadczeniem w wychowywaniu dzieci. Uważając macierzyństwo za swoje powołanie i profesję, dba o „rozwój zawodowy” m.in. poprzez nieustanny kontakt z literaturą dotyczącą dawnych i najnowszych trendów w wychowaniu niemowląt i dzieci. Jej wizja rodziny i macierzyństwa najbliższa jest założeniom tzw. nurtu „attachment parenting”.