Pro Nature – codzienne małe kroki w kierunku ekologii

W dzisiejszym świecie wszyscy już mamy świadomość, jak ważne dla środowiska są nasze codzienne wybory związane z kupowaniem środków czystości. Warto jednak wciąż przypominać o tym, co jeszcze możemy robić, aby pozostawić po sobie jak najmniejszy ślad na naszej planecie. Oto parę małych codziennych kroków dla człowieka, a wielkich dla ekologii!

Sprawdzaj skład produktów

Na rynku dostępne są produkty nawet w 99,9% oparte na składnikach pochodzenia naturalnego, które są równie skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń, co zwykłe detergenty. Do takich inspirowanych naturą produktów należą między innymi środki czystości z serii Pro Nature firmy Henkel. Używanie ich jest bezpieczne dla planety, ponieważ są biodegradowalne. Dlatego zawsze sprawdzajmy skład środków do czyszczenia i szukajmy oznaczeń wskazujących na przyjazność dla środowiska, takich jak np. Ecolabel.

Spójrz na źródło pochodzenia składników

Przy wyborze środków do czyszczenia warto też zwrócić uwagę na wykorzystanie odnawialnych surowców pochodzących ze zrównoważonej uprawy, które zmniejsza negatywny wpływ na środowisko. Czym jest rolnictwo zrównoważone? Jest to efektywna produkcja bezpiecznych, wysokiej jakości produktów rolnych w sposób chroniący środowisko naturalne, a także poprawiający jego stan. Jeśli mamy więc do wyboru produkt, którego składniki pochodzą ze zrównoważonych upraw, taki jak np. płyn do czyszczenia Bref Bath Pro Nature, to nie ma się nad czym zastanawiać!

porzadki bref 2020 3

Zwróć uwagę na rodzaj plastiku

Rosnąca góra plastiku to zmora każdego konsumenta, któremu zależy na przyszłości planety. Zwykle to właśnie plastikowych opakowań jest wyrzucanych najwięcej w gospodarstwach domowych. Dlatego najlepiej wybierać takie produkty, których opakowanie nadaje się do recyklingu. Ważnym aspektem ochrony środowiska podczas produkcji opakowań jest również stosowanie surowców pochodzących w jak największym stopniu z recyklingu. Dzięki zaawansowanej technologii i odpowiedzialności społecznej firm, na rynku dostępne są już opakowania, które w 100% pochodzą z surowców z recyklingu, np. opakowania produktów z linii Pro Nature firmy Henkel: tabletek do zmywarki Somat, płynu do naczyń Pur czy zawieszek do toalet Bref.

Zobacz:  Język ojczysty poznajemy już w łonie mamy

Czy wiesz, co to jest social plastic?

W 2017 r. Henkel wprowadził na rynek opakowania wykonane w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu, dzięki czemu kupując produkty tej firmy, np. z linii Pro Nature, dokładamy swoją cegiełkę do troski o środowisko. Ale nie wszyscy wiedzą, że aż do 50% plastiku, z którego są wykonane opakowania marek Henkla, to tzw. social plastic – plastik pochodzący ze społecznej zbiórki. Social plastic jest pozyskiwany poprzez zbiórkę w najbardziej zanieczyszczonych i najbiedniejszych regionach świata, których mieszkańcy w zamian za zebrane przez siebie plastikowe odpady otrzymują pieniądze, produkty lub usługi. W ten sposób firma Henkel, wykorzystując ten surowiec do produkcji opakowań, wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym, przeciwdziała zanieczyszczaniu plastikiem oceanów oraz poprawia standard życia najbiedniejszych. Warto to wiedzieć, wybierając się na zakupy po środki czystości.

Tabletki do zmywarki Somat Pro Nature (36 szt.) 21,99 zł
Płyn do mycia naczyń Pur Pro Nature (500 ml) 4,49 zł
Płyn do czyszczenia powierzchni Bref Bathroom Pro Nature (750 ml) 10,99 zł
Żel do toalet Bref Pro Nature (700 ml) 7,99 zł
Zawieszki do toalet Bref Pro Nature (2×50 g) 10,99 złKoncentrat płynu do szyb Clin Pouch (250 ml) 6,49 zł
Płyn do szyb Clin Pro Nature (500 ml) 6,49 zł

*Podane ceny są jedynie cenami rekomendowanymi, finalną cenę ustala dystrybutor.

porządki 2020
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments