1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Zakupy dla dziecka
  6. »
  7. Prześcieradła nieprzemakalne dla osób o specjalnych potrzebach

Prześcieradła nieprzemakalne dla osób o specjalnych potrzebach

prześcieradło wybór

Sen jest potrzebny każdemu człowiekowi, niezależnie od jego wieku. Podczas pogorszenia się stanu zdrowia często śpimy jeszcze więcej. Istnieje także cały szereg osób, które w łóżku spędzają większość swojego czasu: osoby starsze, niepełnosprawne lub malutkie dzieci. Właśnie oni wymagają szczególnej troski i dostosowanych dla nich akcesoriów.

Jak zbudowane jest prześcieradło nieprzemakalne?

Specjalne potrzeby osób starszych i chorych, a także małych dzieci, sprawiły, że wśród różnych rodzajów prześcieradeł znalazły się także modele wodoszczelne. Posiadają wiele zalet, które doceniają wszyscy, którzy z nich korzystają – zarówno osoby, które na nich leżą, jak i ci, którzy się nimi opiekują. Jak jednak jest zbudowane, aby mogło spełniać swoje zadanie?

Prześcieradło nieprzemakalne ma spodnią część wykonaną z wodoodpornego poliuretanu. Jest to materiał sztuczny, ale zaprojektowany w taki sposób, aby pozwalał na oddychanie ludzkiego ciała. Dzięki temu znacznie lepiej oddziałuje na organizm osoby leżącej niż na przykład stosowane dawniej ceraty. Wierzchnia część prześcieradła jest z kolei pokryta przyjemnym w dotyku, bawełnianym materiałem, na przykład frotte. W ten sposób znacząco zwiększa się komfort osoby leżącej na takim prześcieradle. Dodatkiem do niego może być także biegnąca dookoła gumka, która utrzymuje prześcieradło na miejscu.

Ochrona materaca przed zabrudzeniem

Materac to rzecz, której zbyt łatwo nie upierzemy. Wymaga specjalistycznego czyszczenia, na które większość z nas nie ma czasu ani ochoty, a zabrudzone wygląda nieestetycznie. Co więcej, zamoczone prześcieradło schnie naprawdę długo, co z kolei przekłada się na konieczność przełożenia osoby chorej na inne miejsce. Nie zawsze jest ono dostępne.

Dlatego właśnie na łóżko warto położyć nieprzemakalne prześcieradło, które pomoże w uniknięciu zabrudzeń. Nawet jeśli się pojawią, pozostaną na powierzchni prześcieradła, które może zostać uprane z łatwością w pralce. W przeciwieństwie do materaca nie wymaga specjalnych zabiegów, a wymienione na nowe pozwala osobie chorej położyć się z powrotem już kilka minut później po nieszczęśliwym wypadku.

Większy komfort snu

Prześcieradła wodoszczelne zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o osobach chorych, starszych, niepełnosprawnych i o małych dzieciach. Ze względu na to, że wszystkie te grupy wymagają szczególnej opieki i wyjątkowego komfortu, akcesorium w postaci miękkiego prześcieradła może być jednym z polecanych dla nich przedmiotów. Łatwo utrzymać je w czystości, a dzięki zastosowaniu gumek nie zwija się, nie spada i nie roluje. Dzięki temu, że zostało wyposażone w oddychającą warstwę z poliuretanu, minimalizuje szansę na powstanie odleżyn czy nawet spocenie się osoby chorej. To wszystko wpływa na poprawę komfortu jej snu i gwarantuje, że może ona szybciej dojść do siebie.

Do domu i instytucji

Prześcieradła wodoodporne są przygotowywane w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu można wykorzystać je zarówno w prywatnych domach, jak i w ośrodkach opieki. Co więcej, mogą być przeznaczone zarówno do łóżek osób dorosłych, młodzieży, jak i dzieci w różnym wieku. Dzięki temu każdemu podopiecznemu gwarantują tyle samo komfortu.

fot. materiały prasowe

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments