Macierzyństwo to czas radości, ale i wielu wyzwań. Do części z nich można się przygotować. m.in. na warsztatach Aktywne Mamy.
Aż 40 proc. kobiet, gdy zostaje mamą, doświadcza objawów obniżonego nastroju, baby bluesa czy nawet depresji poporodowej. Taki stan rzeczy ma z pewnością podłoże m.in. w nieodpowiednim przygotowaniu do roli macierzyństwa i tego, co dzieje się potem.
Wiele pytań…
Zajęcia w szkole rodzenia kończą się jeszcze przed porodem, położna środowiskowa przestaje odwiedzać malucha, gdy ten nie ma skończonych 2 miesięcy. I co dalej? Skąd młoda mama ma wiedzieć, czy jej dziecko rozwija się prawidłowo, czemu ono nie śpi, jak je karmić, jak rozszerzać dietę i w ogóle kiedy najlepiej to zrobić, kiedy dziecko powinno zacząć siadać i czy siadanie to to samo co siedzenie?
A co z mamą i jej sytuacją zawodową? Czy po macierzyńskim jest pozostawiona sama sobie? Jakie przysługują jej prawa na rynku pracy i o jakie świadczenia może ubiegać się rodzina? Czy ZUS da się poskromić?
…na które odpowiadają eksperci
Na te wszystkie pytania odpowiadają eksperci podczas spotkań Aktywne Mamy, które odbędą się już po raz 6 w poznańskim Starym Browarze 7 grudnia o godzinie 17:00. W tej edycji zaplanowano rozmowę z fizjoterapeutą dziecięcym, który rozwieje wszelkie wątpliwości rodziców z zakresu rozwoju ruchowego dziecka, nie zabraknie też konsultacji z doradcami od snu niemowlaka. Na uczestniczki będzie również czekał radca prawny, który doradzi, jak się odnaleźć w meandrach prawa pracy oraz świadczeń rodzinnych dla młodych mam. Przez całe spotkanie można będzie skorzystać z indywidualnych konsultacji ekspertów.
Organizatorzy przewidzieli także konkursy z nagrodami oraz bezpłatną świąteczną minisesję zdjęciową. By wziąć udział w zajęciach, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie www.aktywne-mamy.pl