1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Zdrowa ciąża 50 plus

Zdrowa ciąża 50 plus

To świetna wiadomość dla kobiet, które decydują się na dojrzałe macierzyństwo. Najnowsze badania dowodzą, że późne macierzyństwo nie jest tak  ryzykowne jak dotąd sądzono! Okazuje się bowiem, że kobiety po 50. roku życia, które zdecydowały się na zabieg In vitro i w jego wyniku zaszły w ciążę, mają takie same szanse na ciążę bez komplikacji i urodzenie zdrowego dziecka jak ich młodsze koleżanki. 

Dotychczas uważano, że ciąża dojrzała oznacza zdecydowanie większe ryzyko nieprawidłowości i powikłań. Przyjmowano, że ciężarne po 40-tym roku życia są zdecydowanie bardziej narażone na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę ciężarnych, na nieprawidłowe funkcjonowanie łożyska czy przedwczesny poród.

Tymczasem po przebadaniu 101 przyszłych mam w wieku 50 plus i porównaniu wyników określających ich kondycję zdrowotną z wynikami ich młodszych koleżanek okazało się, że i stan zdrowa ciężarnych,  i ogólna kondycja noworodka są takie same w obu grupach wiekowych! I że wiek mamy nie miał żadnego znaczenia w sytuacjach, gdy dochodziło do komplikacji w czasie ciąży i w czasie porodu.
Daniel H. Kort – lekarz prowadzący badania potwierdza: „ Chociaż pojawia się wiele pytań natury etycznej dotyczących tak późnego macierzyństwa, obecne badania potwierdzają wysoki wskaźnik sukcesu oraz względnego bezpieczeństwa ciąży, o ile kobieta będzie o nią dbała”.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
11 lat temu

nie ma się co przejmować, tylko trzeba się starać o dzidzie 🙂 są od tego kliniki, ja znam np. Invimed jako zajmującą się tymi sprawami… bo jak naturalnie nie da rady, to po to jest biotechnologia i in vitro, żeby pomogły!