1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Recenzje
  6. »
  7. Przyrząd NUK do ćwiczenia mięśni dna miednicy

Przyrząd NUK do ćwiczenia mięśni dna miednicy

O ćwiczeniach mięśni dna macicy (mięśni Kegla) słyszałam i czytałam już nie jeden raz. Jednak nie przykładałam większej uwagi do tych informacji, gdyż nie były mi one potrzebne.

fotokarty

Sytuacja ta, niestety zmieniła się po ciąży i porodzie. Rodziłam siłami natury, co jak wiadomo miało wpływa na kondycję mojego ciała. Niestety już w czasie ciąży miałam lekkie problemy z nietrzymaniem moczu, które mimo zapewnień lekarza nie ustępowały po porodzie. Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, że zmieniła się również jakość mojego życia intymnego. W końcu postanowiłam coś z tym zrobić. W pierwszej kolejności udałam się na rozmowę z zaprzyjaźnioną położną. To właśnie ona przypomniała mi o ćwiczeniach mięśni Kegla. Pierwsze próby były nieudane, więc postanowiłam poszukać więcej konkretnych informacji na ten temat i tak trafiłam na wzmiankę o przyrządzie do ćwiczenia mięśni dna macicy firmy NUK.

Postanowiłam spróbować. Dla mnie istotnym faktem było to, że przyrząd ten jest niezwykle dyskretny. Jest on niewielki i ma anatomiczny kształt i bardzo przyjemną w dotyku, satynową powłokę. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo się go wprowadza – w taki sam sposób jak aplikuje się tampon. W środku urządzenia znajduje się lekka kulka, która podczas wykonywania ruchów mięśni zostaje wprawiona w ruch, co dodatkowo stymuluje mięśnie. I to chyba w tym tkwi cała „magia” tego niewielkiego przyrządu.

Jakie są moje odczucia po ćwiczeniach z tym przyrządem? Na pierwsze efekty musiałam oczywiście trochę poczekać. Producent informuje, że można je zauważyć w okresie od 6 do 12 tygodni od momentu rozpoczęcia ćwiczeń. Ja musiałam poczekać 10 tygodni, żeby odczuć efekty, ale się opłacało. Faktycznie mięśnie są wzmocnione w porównaniu ze stanem, jaki odczuwałam przed rozpoczęciem ćwiczeń. Widząc coraz lepsze efekty z pewnością nie zaprzestanę ćwiczeń z tym przyrządem. Liczę na to, że z czasem odzyskam dawną satysfakcję z życia intymnego oraz na to, że całkowicie zniknie mój wstydliwy problem z nietrzymaniem moczu.

Iza Kowalak lat. 29 ( mama rocznego synka)

Przyrzad_NUK_do_cwiczenia_miesni_dna_miednicy

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments