Targi Mamy Dziecko w Szczecinie– weekend z atrakcjami dla rodziców i dzieci

Bezpłatne warsztaty, zabawy dla dzieci, konsultacje z ekspertami, przegląd piosenki przedszkolnej, spotkania przy książce, konkursy z nagrodami, jak też produkty i usługi dla dzieci i rodziców, w tym zabawki, ubranka czy tekstylia, które sprzedają sklepy internetowe – 4. Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO zapowiadają się naprawdę ciekawie.Impreza odbędzie się już 18-19 października w Szczecinie w hali MTS.

Organizowane przez Międzynarodowe Targi Szczecińskie targi MAMY DZIECKO z licznymi atrakcjami dla rodziców i dzieci są jedynym takim wydarzeniem w Polsce północno-zachodniej. W programie jest część wystawiennicza, w ofercie której są m.in. zabawki, żywność dla niemowląt, obuwie dziecięce, wyposażenie do pokoi dziecięcych, fotografia rodzinna, ubezpieczenia, propozycje zajęć dla najmłodszych. Po raz pierwszy są obecne na targach sklepy internetowe, będzie można więc z bliska zobaczyć m.in. zabawki, ubranka, tekstylia, ale też chociażby elektroniczne nianie, tapety z motywami dziecięcymi czy poduszki.

W hali targów znajdzie się targowe studio fotograficzne. Tu będzie można bezpłatnie zrobić sobie rodzinne zdjęcie, a przy okazji wygrać sesję fotograficzną. Na stoiskach nie zabraknie atrakcji dla dzieci: zajęć plastycznych, pokazów tworzenia lizaków, charakteryzacji scenicznej czy castingu do grup musicalowych.

Zabawa dla dzieci, edukacja dla rodziców

Targi MAMY DZIECKO dadzą rodzicom i opiekunom możliwość zdobycia przydatnej wiedzy i umiejętności podczas bezpłatnych warsztatów z psychologami i pedagogami. Dzieci będą mogły wziąć udział w edukacyjnych zabawach. Dla nich będą warsztaty z Klubem Naukowca, nauka języka angielskiego, przykładowe zajęcia rozwojowe i zajęcia jogi.
Warsztaty dla dorosłych powiedzą m.in. o korzyściach z zabawy w czytanie dzieciom, relacjach w rodzinie, postawach rodzicielskich. Podczas nich uczestnicy znajdą też odpowiedź na pytania: jak rozmawiać z dzieckiem, jak być rodzicem i nie zwariować, czy kara ma sens, jak radzić sobie z dzieckiem z zespołem ADHD. Tym, którzy lubią fotografować swoje dzieci, są dedykowane warsztaty z fotografem, który powie, jak to robić umiejętnie. Warsztaty mają charakter otwarty. Należy zgłosić się do organizatorów na 10 minut przed ich rozpoczęciem. Udział jest bezpłatny (w cenie biletu na targi).

Zobacz:  Mother & Baby - przyszedł czas na Warszawę!

Eksperci doradzą

Jak zawsze odwiedzający mogą liczyć na sporą dawkę wiedzy z zakresu zdrowia, pielęgnacji i wychowania. Konsultanci przez cały czas trwania targów będą czekać na pytania. Fundacja Zdroje podpowie m.in. jak pielęgnować noworodka, jak bezpiecznie nosić dziecko w chuście, jak masować brzuszek. Na stoisku Fundacji będzie można również skorzystać z porad logopedy. Swoje punkty konsultacyjne będą miały także poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Spotkania z książką i piosenka przedszkolna

Targi MAMY DZIECKO są propozycją na spędzenie miłego i efektywnego czasu z całą rodziną. Ważny temat, który pojawia się na tegorocznych targach, to czytanie. Na czym polega fenomen metody Domana i dlaczego dzieci warto uczyć czytać? – o tym podczas spotkania z Marią Trojanowicz-Kasprzak, Szczecinianki Roku 2013, propagującej „czytanie globalne”. Z kolei by posłuchać czytania książek zasiądźmy w strefie warsztatowej – tu w świat bajkowej krainy wprowadzi aktorka Teatru Lalek Pleciuga. Książki czytane też będą ze sceny. Poczytać książkę przy kawie będzie można w kawiarence Kluboksięgarni FiKa, a jeśli chcemy kupić czytanki dla dzieci czy poradniki dla rodziców odwiedźmy stoisko wydawnictwa Media Rodzina.

Po raz pierwszy na targach odbędzie się festiwal „Mały Wielki Talent”. Jest to przegląd piosenki przedszkolnej. Na scenie targów MAMY DZIECKO wystąpią dzieci z 16 szczecińskich przedszkoli publicznych. Nie tylko zaśpiewają, ale też zatańczą, powiedzą wierszyki, a nawet zagrają na instrumentach. A nuż znajdzie się prawdziwy artystyczny talent!

Zabawa na całego, konkursy dla każdego

Z pewnością dzieci przyciągnie otwarty plac zabaw z mnóstwem atrakcji. Na ponad 400 m kw. znajdziemy zjeżdżalnie, trampolinę, basen z kuleczkami, dmuchane skakance, huśtawki, a nawet ściankę wspinaczkową. Co ważne, czas zabawy na placu jest nielimitowany, a korzystanie ze wszystkich urządzeń – bezpłatne. Dzieci mają tam zapewnioną stałą opiekę animatorów i obsługi placu, więc rodzice mogą w tym czasie brać udział w warsztatach czy zwiedzać ekspozycję targową.

Zobacz:  Projekt "Mama rozmawia"

Taką rolę pełni też przedszkole targowe. Tu dzieci będą się bawić i uczyć. W programie jest kącik zabaw dla maluszków już od 1. roku życia, zajęcia z rytmiki i piosenki, zajęcia plastyczne, malowanie buziek, gry na konsoli, czy budowanie domku z ogromnych klocków. Odwiedzjących targi MAMY DZIECKO czekają konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania będą m.in. pakiety dla młodych mam, vouchery na imprezy urodzinowe, produkty marki La Millou, piaskowe obrazki, bilety na spektakle dla dzieci. Dla każdego dziecka zapewniony jest zdrowy upominek – pyszne jabłuszko.

4. Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO
18-19 października 2014 r.
Godziny otwarcia targów: 18 października: 10:00-18:00, 19 października: 10:00-17:00
Szczecin, Centrum Wystawowe Międzynarodowych Targów Szczecińskich, ul. Struga 6
Organizator: Międzynarodowe Targi Szczecińskie
Bilety w cenach: 10 zł – normalny, 15 zł – bilet weekendowy, dzieci do lat 18 wstęp wolny, parking bezpłatny

targi_mamy_dziecko_Szczecin_2014b targi_mamy_dziecko_Szczecin_2014c targi_mamy_dziecko_Szczecin_2014d

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments