1. Strona główna
  2. »
  3. CIĄŻA
  4. »
  5. Zdrowie w ciąży
  6. »
  7. Przyszłej mamy kłopoty z pamięcią

Przyszłej mamy kłopoty z pamięcią

Jesteś w ciąży? Często zdarza Ci się zapominać, co miałaś zrobić? Stale się dekoncentrujesz? My wiemy, dlaczego tak się dzieje!

Najpierw jednak ustalmy fakty. To, że ciężarnej zdarza się zapominać o sprawach codziennych, to rzecz zupełnie naturalna. I to dosłownie! Naukowcy zajmujący się badaniem stopnia dekoncentracji u przyszłych mam przekonują, że to sama natura tak na nią wpływa.

Jak to możliwe? Otóż w czasie ciąży na układ nerwowy przyszłej mamy oddziałuje wiele czynników, m.in. hormony czy ruchy płodu. Każdy ruch malucha, nawet ten niewyczuwalny przez mamę, to dla mózgu kobiety jasny sygnał, że ta ma się skoncentrować na potomku. To właśnie w ten sposób matka natura przygotowuje przyszłą matkę na trudy macierzyństwa, wyrabiając u niej odruchy reagowania na wszystko to, co ma związek z pociechą. Tak silne skoncentrowanie umysłu ciężarnej na nowej roli życiowej sprawia, że przyszła mama zapomina o codzienności. Ale spokojnie – po ciąży wszystko wróci do normy.

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
11 lat temu

Prawda, nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się zostawić garnka na gazie lub włączonego żelazka i wyjść z domu. Teraz prasuję tylko jak mąż jest w domu…