Polskie dzieci w czeskich przedszkolach

Coraz więcej polskich dzieci mieszkających na Śląsku Cieszyńskim uczęszcza do czeskich przedszkoli i szkół. Dlaczego?” To proste” – mówią rodzice. „Czeskie placówki są zdecydowanie lepiej wyposażone i bardziej przyjazne niż polskie. Więcej w nich czasu na zabawę, na zajęcia sportowe. No i jest dużo taniej!”.
To prawda. Rodzice mogą zaoszczędzić po wielokroć. Raz, że niższe jest czesne. Dwa – że rodzice oszczędzają na przedszkolnej wyprawce. Kredki, farbki, bloki rysunkowe, kolorowanki czy podręczniki – ich zakupem zajmuje się przedszkole.

Nauka w czeskich placówkach to doskonała inwestycja w przyszłość maluchów. Dzieci łatwiej dostają się do tamtejszych szkół, chętniej są przyjmowani na czeskie uniwersytety, łatwiej im potem dostać pracę w międzynarodowej, rozwojowej firmie.

Zobacz:  Telewizja internetowa happytv.pl ma już 3 lata
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments