Przytulanka na dobry sen

Sen jest ważny. A im młodsze jest dziecko, tym więcej go potrzebuje. To właśnie odpowiednia porcja snu gwarantuje prawidłowy, zrównoważony i harmonijny rozwój szkraba. Jak zadbać o sen dobry pociechy?

Najmłodsze pociechy

Noworodki śpią nawet 17. godzin na dobę. Nie potrafią odróżniać dnia od nocy, a rytm życia wyznacza im sam organizm. Zwykle zasypiają, gdy są zmęczone, budzą się, gdy zgłodnieją. Najspokojniej śpią, gdy są wtulone w mamę (np. w czasie karmienia piersią). Okazuje się więc, że poczucie bliskości, miłości i bezpieczeństwa to najlepszy sposób na sen dobry noworodka.

Przytulenie ma znaczenie

Warto uczyć dziecko samodzielnego zasypiania od małego. I chociaż najmłodsze pociechy kochają zasypiać wtulone w ramiona mamy, to i tak warto przekonywać je do spania samemu. Kiedy jest dobry moment na pierwszą lekcję samodzielności? Im wcześniej, tym lepiej. Choć pamiętajmy, że pierwsze cztery tygodnie życia malucha są okresem wyjątkowym- czasem, gdy dziecko dopiero próbuje się odnaleźć w nowej, pozabrzuszkowej rzeczywistości. Nie warto więc dostarczać mu dodatkowych bodźców w postaci odseparowania od mamy. To właśnie w okresie noworodkowym tulenie, noszenie i kołysanie są bardzo potrzebne. Ich niezwykła moc potrafi zdziałać cuda.

Maskotki dla niemowląt

Młodsze dzieci łatwiej poradzą sobie z odseparowaniem od mamy i szybciej nauczą się same spać, gdy będą miały obok siebie przyjaciela. Miękkie, kolorowe przytulanki pachnące jak mama (np. maskotki dla niemowląt z metkami Snoozebaby) sprawdzą się tutaj doskonale. Są delikatne, kolorowe, bardzo przytulne. Szybko przynoszą ulgę i dają ukojenie. Jak to możliwe? Przytulanki z metkami Snoozebaby działają jak smoczek. A to wszystko dzięki obszyciu jej dwunastoma różnymi metkami. Gdy maluch potrzebuje wyciszenia, po prostu ssie jedną z metek. W ten sposób się uspokaja, relaksuje, zasypia i regeneruje.

Zobacz:  Gruszkowy zawrót głowy

Przytulanka to ważny element cowieczornego rytuału usypiania malucha i nauki spania bez mamy i taty. Ta wybrana przez pociechę, będąca stałym towarzyszem zabaw, oswaja przestrzeń do spania, dając dziecku poczucie bezpieczeństwa. Dlatego my- dorośli nie powinniśmy bagatelizować potrzeby posiadania przez dziecko przytulanki. Wprost przeciwnie. Zadbajmy o wybór najlepszej z możliwych i podarujmy ją dziecku. Na sen dobry.

Przytulanki Słodki Sen Snoozebaby  dostępne są w sklepie www.babymama.pl

Przytulanka Słodki Sen Miętowa
Przytulanka Słodki Sen Pomarańczowo- Czerwona
Przytulanka Słodki Sen Brązowo- Szara

Przytulanka slodki sen dziecko Snoozebaby Przytulanka slodki sen kolory Snoozebaby Przytulanka slodki sen mietowa Snoozebaby_2  Przytulanka slodki sen pomaranczowo-czerwona Snoozebaby

Przytulanka slodki sen brazowo szara Snoozebaby

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments