Recenzja książki „Skąd się biorą dziury w serze?” Petra Maria Schmitt, Christian Dreller

„Skąd się biorą dziury w serze” to publikacja przeznaczona dla małych czytelników ciekawych dużego świata. Książka wypełniona jest ciekawą treścią, która uzupełniona jest ilustracjami – obrazki są jedynie dopełnieniem tekstu, nie przytłaczają go i nie odciągają uwagi dziecka od tego co istotne. W książce poruszane są tematy z pozoru ważkie, takie jak tytułowe dziury w serze czy krzywe banany i ryby, które toną (lub nie).

Ze wspólnej lektury będą zadowolone zarówno dzieci, jak i dorośli – maluchy chętnie wysłuchają tego co czyta rodzic, zaś opiekun nie będzie musiał długo czekać, aż pociecha dokładnie zapona się ze szczegółami jakiś skomplikowanych ilustracji. Jednak treść książki jest przekazana w tak ciekawy sposób, że nawet rodzice nie będą mogli doczekać się powrotu do lektury kolejnego jej rozdziału.

Co ciekawe książka nie jest autorstwa polskich twórców. Jest to przedruk z niemieckiej publikacji. Jednak został tak dobrze dostosowany do naszych realiów, że zachwyca z każdą kolejną wspólna lekturą.

Zobacz:  Książki dla dzieci z serii wartościowych i pięknych docenione prze IBBY
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments