Recenzja książki „Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską”

Anna Lewandowska przygotowała dla nas wyjątkowy poradnik. Na 270 stronach mieszczą się wskazówki związane ze zdrowym stylem życia – wszystko podane w przystępnej formie. Sama autorka mówi o książce w następujący sposób: „To jest książka dla osób, które szukają odpowiedzi na pytanie, jak żyć zdrowo. Próbuję podpowiedzieć, co i jak warto jeść, jak się uaktywnić sportowo”. W poradniku znajdziemy, zatem podstawowe informacje o tym, w jaki sposób zmienić swoje życie, by być zdrowszym i co za tym idzie zyskać piękną sylwetkę.

Dużo miejsca w książce poświęcone zostało na kwestie związane z motywacją – w końcu bez odpowiedniej motywacji nie osiągniemy nic. Oprócz niej ważne są też: świadomość własnego ciała, wiedza o nim a także szacunek do samego siebie. Nie bez znaczenia jest też odwaga. Te wszystkie cechy pozwalają nam na uzyskanie wyznaczonego celu.

Książka została podzielona na trzy główne części – filary związane ze zdrowiem i tym co na nie ma największy wpływ. Pierwszy to jedzenie – opisane jest tutaj wszystko to co jest niezbędne dla organizmu dla jego prawidłowego funkcjonowania. Oprócz opisania składników mineralnych i witamin autorka podjęła próbę wyjaśnienia roli suplementacji diety.

Kolejnym filarem zdrowia jest równowaga wewnętrzna. W tej części zostaje omówiona rola hormonów. Autorka wskazuje także na rolę stresu – Lewandowska radzi: „Nie bierzmy na siebie więcej, niż możemy zrobić, ale starajmy się podnosić sobie poprzeczkę. Jeśli potrzebujemy i gdy to jest konieczne, prośmy o pomoc. Nie oceniajmy innych, a i dla siebie nie bądźmy zbyt surowi”.

Ostatni rozdział dotyczy sportu. Jak wiadomo sama zdrowa dieta nie wystarczy, jeśli chcemy uzyskać piękną sylwetkę. Trzeba ją zestawić z odpowiednią aktywnością fizyczną. W rozdziale opisane są między innymi zalety regularnej aktywności fizycznej. Autorka sporo uwagi poświęca bieganiu – jak rozpocząć bieganie, dlaczego warto systematycznie biegać i o tym, że koniecznie trzeba wykonywać regularne badania profilaktyczne.

Zobacz:  Recenzja książki "Perfekcyjny rok z perfekcyjną Panią Domu" Małgorzata Rozenek
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments