Recenzja poradnika „Zgodne rodzeństwo” Natalia Minge, Krzysztof Minge

Niezbędnik dla każdego, kto wychowuje więcej niż jedno dziecko lub planuje powiększenie rodziny. Niezależnie od tego, w jakim wieku są twoje pociechy, znajdziesz tutaj najważniejsze wskazówki, jak mądrze wpierać swoje dzieci i nie zwariować!

Pozbądź się złudzeń, że wszystko zależy od ciebie, że jesteś w stanie zapobiec konfliktom i że uda ci się ułożyć idealne stosunki między rodzeństwem.

Przekonaj się, że możesz rozbudzić w dzieciach umiejętność współdziałania, wspierania się nawzajem oraz samodzielnego rozwiązywania mniejszych konfliktów. Dowiedz się, jak zaspokajać potrzeby zarówno młodszego, jak i starszego potomstwa, i jednocześnie pomagać im w budowaniu dobrej relacji.

Nasza recenzja:

O tym, że fajnie jest mieć rodzeństwo, wiadomo nie od dziś. O tym, że nie tak łatwo jest zbudować dobrą, prawdziwą, fajną relację – też. Z tym większą więc przyjemnością i radością sięgnęłam po „Zgodne rodzeństwo” Natalii i Krzysztofa Minge (wyd. Samo Sedno). Jako mama debiutująca w formule 2 plus 2, byłam takiej wiedzy zwyczajnie złakniona.

Pojawienie się nowego członka rodziny to moc radości. Ale nie tylko. To także cały stos pytań o to, jak będzie, jak poukładać relacje na nowo. A właściwie: jak je zbudować od początku, tak by nie ucierpiał na tym nikt. A zwłaszcza pierworodny. Wiadomo: nowonarodzone maleństwo staje się często centrum naszego małego wszechświata. Cierpi na tym starszy brat lub siostra. Cierpią i tworzące się właśnie relacje. Tymczasem okazuje się, że można zrobić wiele, naprawdę wiele, aby uniknąć błędów. Można zrobić dużo, by rodzeństwo było zgodne: by się wspierało, kochało, by ze sobą nie rywalizowało.

„Zgodne rodzeństwo” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy czekają na drugie dziecko. Nie może jej też zabraknąć w biblioteczce tych, którzy mierzą się z problemem rodzeństwa skonfliktowanego: tam, gdzie często pojawia się niechęć, brak akceptacji, brak zrozumienia, gdzie na dobre rozgościła się rywalizacja. Natalia i Krzysztof Minge, autorzy poradnika, psychologowie z wieloletnim doświadczeniem, także tym rodzicielskim, podpowiadają, pomagają, tłumaczą, wspierają. Wprowadzają nas w ten nowy dla nas świat krok po kroku, wieloperspektywicznie, bez nadęcia, bez – typowego dla wielu poradników- moralizatorstwa. Jest tak życiowo, tak po prostu, po ludzku tłumaczone: jak człowiek- człowiekowi, jak rodzic – rodzicowi. A jednocześnie jest merytorycznie, sensownie, w efekcie – skutecznie. Tutaj czuje się wiedzę, psychologiczne doświadczenie, ale i doświadczenie życiowe.

Zobacz:  Będę mamą! Nowoczesny poradnik dla każdej przyszłej mamy

Polecamy Wam ten tekst. Naprawdę warto. Solidna porcja wiedzy podana w sposób niezwykle przystępny. Pomocna od pierwszych wspólnych chwil.

„Zgodne rodzeństwo” Natalia Minge, Krzysztof Minge Wydawnictwo Samo Sedno

zgodne-rodzenstwo-2

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments