1. Strona główna
  2. »
  3. CIĄŻA
  4. »
  5. Poród
  6. »
  7. Rodzić państwowo czy prywatnie?

Rodzić państwowo czy prywatnie?

Wybór szpitala, w którym urodzi się swoje dziecko, to bardzo ważna sprawa. Co wziąć pod uwagę, dokonując wyboru placówki medycznej? Czy państwowo zwykle znaczy gorzej?

To się liczy
Wybierając szpital, w którym przyjdzie na świat Twoje dziecko, zwróć uwagę na wszystko to, co będzie Was dotyczyć: na to, jak wygląda sala porodowa, jakie są warunki na salach poporodowych, jakie są standardy opieki nad rodzącą, jak wygląda kwestia opieki nad świeżo upieczoną mamą i maleństwem. Dobrze jest poznać opinię o placówce – popytać znajomych, poczytać fora internetowe czy umówić się do szkoły rodzenia związanej z danym szpitalem i zasięgnąć informacji u źródła.

Studenci na porodówce
Przyszli lekarze gdzieś uczyć się muszą. Te placówki, które są określane mianem „klinicznych” to  właśnie te miejsca, w których możesz spodziewać się praktykujących studentów – przyszłą kadrę lekarską. Jeśli chcesz mieć 100% pewności, że podczas Twojego porodu  na sali nie będzie nikogo spoza personelu medycznego i Twoich najbliższych, nie wybieraj szpitala klinicznego.

Prywatnie
Największy komfort rodzenia dają placówki prywatne. Nie oznacza to natomiast, że państwowo znaczy gorzej. W naszym kraju jest coraz więcej szpitali z fantastycznymi, doświadczonymi, bardzo dobrymi lekarzami, położnymi i coraz nowszym sprzętem.

Zanim podejmiesz decyzję o tym, gdzie urodzisz, dowiedz się wszystkiego o standardzie opieki okołoporodowej oferowanej przez szpital. I pamiętaj – rodzić możesz w każdym miejscu w Polsce. Miejsce zameldowania nie ma tutaj nic do rzeczy. Ważne, abyś czuła się pewnie i bezpiecznie.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
11 lat temu

Warszawa – ul. Karowa – świetny szpital, świetna opieka, a w razie komplikacji miła i przede wszystkim fachowa pomoc i mamie i maluszkowi.