Rodzino, rusz się z BuggyGym!

„Rodzino, rusz się z BuggyGym!” to plenerowe wydarzenie, które odbyło się 10 kwietnia 2016 w 11 polskich miastach (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Katowice,  Bielsko-Biała, Białystok, Bydgoszcz, Rybnik, Ustroń i Zalewo). Tego samego dnia event miał miejsce w  53 czeskich miastach. Celem wydarzenia było zachęcenie oraz aktywizowanie rodziców wraz z dziećmi do ruchu na świeżym powietrzu. W ramach wydarzenia zaplanowane zostały Pierwsze międzynarodowe wyścigi wózków w chodzie 2016.

Wyścigi polegały na szybkim marszu, a uczestnicy będą mieli do pokonania odległość stu kroków.  Zawody były rozgrywane w  różnych kategoriach:  – wyścigi dla mam, ojców oraz dla rodzin (2 osoby trzymają wózek).

Pomimo zimnej pogody frekwencja była zaskakująco duża i było naprawdę gorąco. Moc atrakcji dla najmłodszych przyciągnęła setki rodziców. Ponad 500 rodzin w Polsce wzięło udział w rywalizacji! A było o co walczyć. Stowarzyszenie BuggyGym dzięki swoim sponsorom zadbało o wartościowe nagrody dla najlepszych chodziarzy.

Wydarzenie „Rodzino, rusz się z BuggyGym!” było zarówno uroczystym otwarciem akcji „Mama w ruchu”, która potrwa od 10 kwietnia do 10 maja oraz częścią programu Rusz się (www.ruszsie.org) którego celem jest wsparcie pasjonatów, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i bezinteresownie zachęcają innych do różnych form aktywności sportowych.

Partnerami plenerowego wydarzenia „Rodzino, rusz się z BuggyGym!” byli Strollering, Mamyruszamy, Sportsmama, Bemam, Fundacja My to Mamy i Euforia.

Partnerzy medialni: dzieckowwarszawie.pl,.sosrodzice.pl, brzuchatki.pl, baby-shower.pl, sportowarodzina.pl, beskidzkamama.pl, activeandeco.com/pl kobbieciarnia.pl , mamawozibardziej.blogspot.com, aktywujsmyka.pl, programdzieci.pl, mamaklub.pl., dobramama.pl,wolnasobota.pl, gazeta supermama w wielkim mieście

Nagrody ufundowali: Regatta-Polska Sp. z o.o., Minkie, Coverover, Samiboo, Babice, Adidas, mr.gugu, baby ono, littlelife, Home&you, PitStop, Akpol, wina bezalkoholowe i inni.

Co to jest BuggyGym?

BuggyGym jest stowarzyszeniem, które promuje aktywne spędzanie czasu rodziców małych dzieci na zewnątrz. Członkami Stowarzyszenia są lekarze, fizjoterapeuci, instruktorzy fitness, pedagodzy i inni, którzy wspólnie opracowali plan treningowy ćwiczeń dla mam z wózkiem dziecięcym. Przeszkoleni przez Stowarzyszenie instruktorzy prowadzą zajęcia dostosowane indywidualnie dla matek w każdym okresie po porodzie. Dołożono wszelkich starań, żeby ćwiczenia były nie tylko ciekawe i rozwijające, ale przede wszystkim bezpieczne – zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Dużym atutem jest fakt, że zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu.

Zobacz:  Akademia Przyszłych Mam - "Seksualność przyszłej mamy"

rodzino-rusz-sie-3

rodzino-rusz-sie-2

rodzino-rusz-sie-4

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments