Rożek – idealne rozwiązanie do otulania noworodka

Wraz z pojawieniem się dziecka na świecie, pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Jak odpowiednio zająć się maluchem? Jak stworzyć mu właściwe warunki do rozwoju? Jak zapewniać o swojej miłości i bliskości?

Znany zwyczaj

Intuicja i instynkt. To na te wartości powinni zdać się świeżo upieczeni rodzice. Pomocne może okazać się także słuchanie rad osób doświadczonych rodzicielstwem i sięgnięcie po sprawdzone, znane i od lat stosowane sposoby pielęgnacji malucha. Bycie blisko dziecka, reagowanie na jego płacz, noszenie na rękach, tulenie w ramionach i okazywanie miłości to te postawy i idee, po które warto sięgać, będąc świeżo upieczonym rodzicem. Psychologowie nie mają bowiem wątpliwości, że dzieci mogące liczyć na swoich rodziców, nie tylko wykazują się większym spokojem i beztroską, ale także lepiej się rozwijają.

Zwyczajne- niezwyczajne

Kto z nas nie słyszał o rożkach dla niemowląt? No właśnie. Wszyscy ci, którzy twierdzą, że opatulanie malca becikiem jest przeżytkiem, są w błędzie. Nie ulega bowiem wątpliwości, że rożki mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka, sprzyjają szybszemu i bezproblemowemu adaptowaniu się do nowej, pozabrzuszkowej rzeczywistości. Ale od początku. Gdy noworodek pojawia się na świecie, musi zmierzyć się z szeregiem nowych sytuacji. To, jak szybko niemowlę odnajdzie się w rzeczywistości, zależy od wielu czynników, wśród których postawa mamy i taty oraz odpowiednia opieka i pielęgnacja bobasa, są najbardziej istotne. Jaką rolę odgrywa tutaj becik? Okazuje się, że niezwykle ważną. Im więcej nosimy i tulimy niemowlaka, zwłaszcza opatulonego becikiem, tym łatwiej dziecko odnajduje się nowym świecie. Szczelne otulenie malca rożkiem stwarza mu namiastkę warunków znanych z brzucha mamy. Jest miło, ciepło, przytulnie- tak jak w czasach, gdy był noszony pod sercem. Łatwiej jest więc o poczucie bezpieczeństwa- tak ważne dla wielokierunkowego, prawidłowego, zrównoważonego rozwoju pociechy.

Zobacz:  Bambusowe kocyki dla dzieci

To ma znaczenie

Czy wiesz, że to, jaki rożek niemowlęcy wybierzesz, ma znaczenie dla zdrowia i kondycji pociechy? Dbaj więc o to, aby becik, w którym ma być noszone Twoje dziecko, był wykonany z najwyższej jakości materiałów, by posiadał ciepłe, antyalergiczne wypełnienie, by stymulował rozwój dziecka i zachęcał do radosnego odkrywania świata, tak jak np. rożek Samiboo. Dwustronny, kolorowy, ozdobiony oryginalnymi wzorami i kolorowymi wstążeczkami rożek Samiboo sprawdzi się doskonale. Idealny od pierwszych dni życia dziecka, niezastąpiony na kolejnych etapach rozwoju malucha. Bo rożek Samiboo rośnie razem z dzieckiem i może być z powodzeniem wykorzystywany jako mata edukacyjna czy kołderka.

Rożek Samiboo- cena 129,00 pln www.babymama.pl  różne wzory do wyboru.

Rozek motylki na jasnorozowym minky Samiboo Rozek samochody na gorzkiej czekoladzie Samiboo Rozek szopy na pomaranczy Samiboo

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments