1. Strona główna
  2. »
  3. PIĘKNA MAMA
  4. »
  5. SPA & Wellness
  6. »
  7. Sauna fińska i parowa

Sauna fińska i parowa

Sauna jest doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia i urody, zwłaszcza podczas mroźnych, zimowych dni. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, jak wiele korzyści dla ludzkiego organizmu niesie regularne korzystanie z tych „gorących kąpieli”. Właśnie dlatego, Aquapark Granit chce zachęcić do tej skutecznej i przyjemnej formy profilaktyki zdrowotnej. W tym celu, w trakcie całego okresu zimowego, wprowadzono w ofercie specjalne promocje na korzystanie z sauny fińskiej
i parowej.

Sposób na zimową aurę

Panujące warunki  pogodowe mają duży wpływ na nasze samopoczucie, a niekorzystna aura może odbić się również  na  naszym zdrowiu. W zimie jesteśmy szczególnie narażeni na jej zmiany, ponieważ w ciągu dnia przemieszczamy się pomiędzy umiarkowanymi temperaturami panującymi w pomieszczeniach, a chłodnym i mroźnym powietrzem na zewnątrz budynków. Organizm nieprzyzwyczajony do takich skoków temperatury, reaguje osłabieniem stanu zdrowia i pogorszeniem nastroju. By skutecznie zapobiec zimowym dolegliwościom, warto wcześniej przygotować ciało na takie okoliczności. Sauna stanowi doskonały sposób na „zahartowanie organizmu”, ponieważ temperatura skóry i wilgotność powietrza wzrastają podczas rozpoczęcia terapii i utrzymują się w czasie parowej kąpieli, a po jej zakończeniu szybko powracają do normy. Zastosowanie takich kontrolowanych, termicznych zabiegów,  skutecznie wzmocni naszą odporność na wszelkie niekorzystne zmiany pogody.

Wybór zależy od Ciebie

W Aquaparku Granit mamy do wyboru dwa rodzaje sauny: saunę fińską suchą, z ośmioma miejscami do siedzenia
i czterema do leżenia oraz saunę parową przeznaczoną dla sześciu osób. W saunie fińskiej wilgotność powietrza jest raczej niska (20-25%), natomiast temperatura sięga od 80°C do 100°C Jest to nieduże pomieszczenie ze schodkowo umieszczonymi, drewnianymi ławkami. Para wodna jest tam wytwarzana poprzez oblewanie gorących kamieni wodą. Ten rodzaj sauny pozwala na oczyszczenie ciała ze wszystkich niepotrzebnych substancji, które wydalane są z organizmu wraz z potem.

Z kolei sauna parowa, zwana również łaźnią rzymską, zbudowana jest z kamienia i ceramiki. W odróżnieniu do sauny suchej charakteryzuje się dużą wilgotnością względną (100%), a panująca w niej temperatura waha się od 35°C do 50°C. Mimo niższej temperatury działa ona rozgrzewająco na ciało, a przez to wspomaga funkcjonowanie układu krwionośnego. Dzięki oferowanym przez Aquapark Granit w Strzelinie saunom: suchej
i parowej, każda osoba może dobrać rodzaj odpowiedni do swoich indywidualnych predyspozycji i potrzeb. W rezultacie saunowa terapia przyniesie niezliczone korzyści dla organizmu, zarówno te zdrowotne, jak i upiększające.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments