1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Seria Wielcy malarze dla dzieci

Seria Wielcy malarze dla dzieci

Zabierz dziecko w podróż po historii światowego malarstwa.

Okrzyknięta mianem bestsellerowej niesamowita seria autorstwa Laurence’a Anholta pomoże wprowadzid dzieci w świat malarstwa. Opowieści nie tylko rozbudzają wyobraźnię plastyczną dzieci, lecz także w atrakcyjny i zrozumiały sposób edukują na temat historii sztuki i życia malarzy oraz ich twórczości.

Claude Monet i jego magiczny ogród (Laurence Anholt)
Gdy Julia trafia do tajemniczego ogrodu, spotyka starszego pana sadzącego kwiaty. Jak się później okazuje, miły ogrodnik to Claude Monet. Zabiera on dziewczynkę na wyprawę po swoim magicznym ogrodzie. Razem odwiedzają pracownię malarza, spacerują po japooskim mostku i pływają łodzią po stawie wśród lśniących lilii.
Wzbogacona o reprodukcje najważniejszych dzieł impresjonisty i wyjątkowa pod względem graficznym książka to jedna z opowieści o mistrzach malarstwa i dzieciach, które naprawdę ich spotkały.

Edukację kulturalną dziecka można rozpocząd już w wieku przedszkolnym. Dowodem na to jest seria książek Laurence’a Anholta. Znakomita propozycja dla rodziców, którzy w atrakcyjny sposób pragną rozbudzad wyobraźnię i twórcze myślenie swoich dzieci.
Ewa Ulrich-Załęska, psycholog dziecięca (współautorka książki „Czupury i inne zabawy z wyobraźnią”)

Staranne opracowanie szaty graficznej, ciekawe historie i wybór reprodukcji najważniejszych obrazów nie tylko zaowocuje zapamiętaniem przez młodych czytelników postaci wielkich malarzy, ale też z pewnością zachęci ich do kontaktu ze sztuką w przyszłości. A to bezcenne! Maria Świerżewska, historyk sztuki (Zachęta Narodowa Galeria Sztuki)

Tytuł oryginału: Magical Garden of Claude Monet / Tłumaczenie: Sylwia Mroczek-Zawadzka / Oprawa: twarda / Format: A4 / Target: 4+ / Stron: 32 / Cena: 29,90

Van Gogh, Kamil i słoneczniki (Laurence Anholt)

Pewnego dnia do miasteczka, w którym mieszka Kamil przyjeżdża tajemniczy pan. Okazuje się, że to malarz, Vincent van Gogh. Chłopcu, który zaprzyjaźnia się z przybyszem, bardzo podobają się jego obrazy, a najbardziej te przedstawiające słoneczniki i gwiaździstą noc. Jednak nie wszyscy w miasteczku doceniają talent „Vincenta od słoneczników”.
To opowieść o akceptacji, wrażliwości i przyjaźni.

Wzbogacona o reprodukcje najważniejszych dzieł Van Gogha i wyjątkowa pod względem graficznym książka to jedna z opowieści o mistrzach malarstwa i dzieciach, które naprawdę ich spotkały.Pięknie ilustrowana, ujmująco opowiedziana. Tytuły w serii świetnie ze sobą korespondują. Doskonałe wprowadzenie w świat sztuki. Zdecydowanie polecamy.
„The Obsever”

Książki autorstwa Laurence’a Anholta zawsze były bliskie moim córkom. Tytuły z tej wyjątkowo ilustrowanej serii opowiadają niesamowite historie najwybitniejszych dzieł sztuki. I dopiero pod koniec lektury dzieci, ku ich własnemu zdumieniu, odkrywają, że opisana magiczna historia jest jak najbardziej prawdziwa.
Joanna Pitmann, „The Times”

Tytuł oryginału: Camille and the Sunflowers / Tłumaczenie: Sylwia Mroczek-Zawadzka / Oprawa: twarda / Format: A4 / Target: 4+ / Stron: 32 / Cena: 29,90

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments