1. Strona główna
  2. »
  3. CIĄŻA
  4. »
  5. Zdrowie w ciąży
  6. »
  7. Sposób na poranne nudności

Sposób na poranne nudności

Poranne nudności to problem wielu przyszłych mam. Lekarze pytani o przyczyny występowania mdłości, wskazują m.in. na podwyższony poziom stężenia estrogenu, łagodne odwodnienie ciężarnych czy niższy poziom cukru we krwi. Czy istnieją sprawdzone sposoby na pokonanie porannych nudności? Na szczęście istnieją!

Imbir jest dobry na wszystko
Nic tak nie pomaga pozbyć się porannych mdłości jak herbatka z imbiru lekarskiego. To znana, stosowana od lat i sprawdzona metoda na zredukowanie uciążliwych dolegliwości pierwszego trymestru. Ciężarnym stawiającym na wygodę proponujemy herbatkę imbirową w saszetkach – można ją kupić w aptekach lub sklepach zielarskich. Tym przyszłym mamom, które wolą bardziej ekologiczne rozwiązania, polecamy dodanie pół łyżeczki startego kłącza imbiru do bardzo gorącej wody i odstawienie naparu na 5-10 minut. Po upływie tego czasu należy przecedzić napar przez sitko i wypić herbatkę małymi łykami.

Woda zdrowia doda
Udowodniono, że ciężarne pijące co godzinę szklankę niegazowanej wody mineralnej, rzadziej cierpią z powodu porannych mdłości. Dlatego warto jak najczęściej sięgać po wodę, także w nocy, gdy wstajesz do toalety. Uzupełnianie płynów na bieżąco to, jak się okazuje, jeden z najbardziej skutecznych sposobów przeciwdziałania mdłościom i redukowania porannych nudności.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments