Sposób na wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. Na każdy włos przychodzi kiedyś chwila, w której jego rozwój zostaje zakończony.

Staje się to, gdy mijają trzy fazy – wzrostu, przejściowa i spoczynku – wtedy włos wypada. Zdrowy człowiek traci przeciętnie nawet do 100 włosów podczas doby. Taka ilość stanowi zaledwie około 1/1000 ogólnej ich liczby, więc ubytek nie powinien stanowić problemu. Wypadanie włosów to dla nich swoista odnowa – na miejsce zgubionego wyrasta zdrowy, mocny włos.

Silne wypadanie włosów często jest przejściowe – zdarzają się okresy, w których zjawisko potęguje się i ich utrata jest zdecydowanie większa niż 100 na dobę. Nasilać to zjawisko mogą: przebyta choroba, rygorystyczna lub monotonna dieta, zabiegi chirurgiczne, długotrwały stres czy przemęczenie.

Możemy jednak temu zjawisku zaradzić, biorąc sprawy we własne ręce. Nie będziemy musiały wtedy liczyć, ile włosów wypadło nam przez dobę, aby dobrać odpowiednie środku do skali problemu ani zagryzać zębów i czekać cierpliwie na ustąpienie słabszego okresu. Wystarczy zapoznać się z dermokosmetykami stworzonymi w celu zapobiegania wypadaniu włosów. Przykładem linii produktów o takim działaniu jest NOVOXIDYL®. Kuracja tymi preparatami przeciwdziała utracie włosów, wzmacnia je, ma też działanie przeciwłupieżowe oraz wspomaga odżywianie cebulek włosowych.

Utracie włosów przeciwdziała substancja TRIAMINODIL®. Ma ona właściwości silnie normalizujące funkcje cebulki włosowej, między innymi ogranicza nadmierne wydzielanie łoju, dzięki czemu przyczynia się do zmniejszenia procesu wypadania włosów, a także stymuluje ich wzrost. Dzięki unikalnemu połączeniu TRIAMINODILU® z pirytionianem cynku, NOVOXIDYL® SZAMPON nie tylko ogranicza wypadanie włosów, ale również działa przeciwłupieżowo i kondycjonująco, dzięki czemu włosy stają się nie tylko silne i zdrowe ale też miękkie i błyszczące. Efekt stosowania kuracji NOVOXIDYL® zostaje wzmocniony w przypadku

Zobacz:  Zdrowe, długie i gęste rzęsy? Sprawdź, jak osiągnąć taki efekt!

 

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments