Sposoby na zaplanowanie płci dziecka

Radzimy, jakimi sposobami możesz bezpiecznie pomóc naturze w doborze płci dziecka. Zdaniem naukowców płeć dziecka w dużej mierze jest zależna od trybu życia, jaki prowadzą jego rodzice. A konkretniej – ojciec. Bo to właśnie jego chromosomy dostarczany w plemniku są brakującym elementem decydującym o płci malucha.

Dzień współżycia
W przypadku płci dziecka, duże znaczenie ma moment zapłodnienia. Plemniki niosące gen żeński są wolniejsze od męskich, ale potrafią dłużej przetrwać. Z kolei te męski są niezwykle szybkie, ale i mało trwałe. Jaki z tego wniosek? Jeśli pragniesz mieć dziewczynkę, współżyj z partnerem około 40 godzin przed jajeczkowaniem. Jeśli zaś chłopca – dokładnie w momencie owulacji. Badania kliniczne w kilkuset przypadkach potwierdziły skuteczność tej metody – jeżeli chodzi o dziecko płci męskiej w 90%, a żeńskiej – w prawie 60%.

Odpowiednia dieta
Jeśli pragniecie mieć dziewczynkę, w diecie obojga rodziców nie powinno zabraknąć produktów bogatych w wapń i magnez, czyli np. mleka i jego przetwory, soi, kasz gruboziarnistych, orzechów, ryb, fasoli, czy warzyw liściastych. Jeśli marzymy zaś o synku nasza dieta powinna być bogata w sód i potas, który zawierają owoce cytrusowe, pomidory, banany, pestki słonecznika, czy wędliny. Dodatkowo możecie wspomóc dietę kawą, która dzięki kofeinie zwiększy szybkość plemników docierających do jajeczka.

Jakość plemników
Lekarze zalecają, by przed zapłodnieniem wstrzymać się kilka dni ze współżyciem. Dzięki temu działaniu ejakulat będzie wówczas bardziej zasobny w plemniki, a one same bardziej trwałe. Poza tym przyszły ojciec nie powinien nosić zbyt obcisłej bielizny czy spodni. Sprzyja to przegrzaniu jąder, a to pogarsza ich jakość. Także dieta przyszłych ojców oraz ich tryb życia powinien być jak najbardziej stabilny. Zdaniem naukowców ci, którzy żyją spokojnie, zdrowo się odżywiają i mniej stresują mają większe szanse na spłodzenie syna, a ci którym bardziej doskwiera stres mogą przygotować się na narodziny córeczki.

Zobacz:  Jak się przygotować do ciąży?
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
11 lat temu

ale bzdury…