1. Strona główna
  2. »
  3. PIĘKNA MAMA
  4. »
  5. SPA & Wellness
  6. »
  7. Sprzymierzeńcy długiego życia

Sprzymierzeńcy długiego życia

Image

Twój organizm jest jak maszyna zbudowana z odpowiedniego stopu metalu.

Składniki są bardzo precyzyjnie dobierane, w przeciwnym razie zaburzone będą jego pożądane właściwości, a w konsekwencji maszyna ulegnie szybkiemu uszkodzeniu lub zniszczeniu. Twój organizm, jeśli nie dostanie tego, czego potrzebuje, szybciej się zużywa i umiera. Najlepszym przykładem są coraz powszechniejsze zawały serca i zaburzenia psychiczne.

Gdy w twoim organizmie jest za mało lub za dużo choćby jednego pierwiastka śladowego (takiego, którego potrzebujesz w bardzo małej ilości), może prowadzić do zaburzeń stanu zdrowia i poważnych obciążeń organizmu. „Na przykład niedobór cynku powoduje, że w komórkach nerwowych i mózgowych odkłada się miedź a przez to człowiek staje się nerwowy, rozdrażniony, gotowy w każdej chwili wybuchnąć. Na szczęście cynk bardzo łatwo uzupełnić, pod warunkiem, że organizm nie ma niedoborów witaminy B.” – uzupełnia Irena Stolorz z Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum. „Bo witaminy z grupy B odpowiadają za przemianę materii. Ich niedobór prowadzi do uszkodzeń tkanek. A szczególnie narażony jest układ nerwowy, bo może prowadzić do niedowładu kończyn czy zaburzeń pamięci.” – dodaje Irena Stolorz z Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum.

Podstawowym źródłem witamin jest pożywienie, które niestety coraz częściej nie jest w stanie dostarczyć ich odpowiednich ilości. Ale bez minerałów twój organizm nie jest w stanie przyswoić bardzo ważnych dla zdrowia witamin. Następnie twój system hormonalny zaczyna źle pracować, a to nieuchronnie przybliża cię do kolejnych dolegliwości.

Jak widać przyczyny dolegliwości i chorób mają wiele imion. Obciążeń organizmu należy szukać zatem w wielu źródłach. Degeneracyjne zmiany organizmu hodujemy często latami. Obciążenia w postaci chorób, powodowane stopniowym brakiem witamin i minerałów, pojawiają się powoli, niepostrzeżenie, jak kurza ślepota, obniżenie się dziąseł czy katarakta.

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments