1. Strona główna
  2. »
  3. PIĘKNA MAMA
  4. »
  5. Uroda
  6. »
  7. Szczoteczka soniczna do twarzy – jak z niej korzystać?

Szczoteczka soniczna do twarzy – jak z niej korzystać?

szczoteczka soniczna

Skóra twarzy jest swoistą wizytówką każdego z nas. Z tego też względu – w szczególności panie – tak chętnie poświęcają czas na jej odpowiednią pielęgnację. Poranne i wieczorne rytuały nawilżające i oczyszczające zajmują dość dużo czasu, niemniej jednak ich celem jest uzyskanie promiennej, gładkiej i miękkie skóry, która będzie idealnie przygotowana pod makijaż. Okazuje się, że szczoteczka soniczna do twarzy, może znacznie te zabiegi ułatwić. Niemniej jednak jak z niej korzystać?

fotokarty

Czym jest szczoteczka soniczna do twarzy?

Szczoteczka soniczna do twarzy jest urządzeniem, w które powinna wyposażyć się każda kobieta, jeśli tylko marzy o czystej i miękkiej cerze wolnej od zaskórników. Dzięki niej możliwie jest dokładne usunięcie resztek makijażu, a także innych zanieczyszczeń, które osadzają się na skórze twarzy w ciągu całego dnia. Co więcej, dzięki wibracjom, których intensywność można regulować, szczoteczka ta skutecznie pobudza krążenie i sprawia, że cera wygląda promiennie i jest miękka w dotyku.

Jak korzystać ze szczoteczki sonicznej do twarzy?

Gadżet w postaci szczoteczki sonicznej do twarzy jest niezwykle prosty w użytkowaniu. W pierwszej kolejności panie powinny wiedzieć, że zabieg ten nie powinien trwać więcej niż 60 sekund w przypadku cery tłustej lub problematycznej i nie więcej niż 30 sekund w przypadku cery suchej. Przed rozpoczęciem masażu i oczyszczania, twarz trzeba zwilżyć letnią wodą, a na szczoteczkę nałożyć niewielką ilość ulubionego żelu do mycia.

Kolejno szczoteczką należy wykonywać koliste ruchy, najlepiej od środka twarzy w kierunku linii żuchwy. Urządzenia nie trzeba zbyt mocno dociskać, by nie zablokować w ten sposób ruchów wymiatających, które skutecznie usuwają zaskórniki. Koniecznie należy pamiętać o tym, by na końcu zabiegu, szczoteczkę dokładnie wypłukać ciepłą wodą, a następnie osuszyć, co zapobiegnie rozwojowi bakterii na jej powierzchni.

Czy szczoteczka soniczna jest dla każdego?

Czy szczoteczka soniczna jest dla każdego? Ze szczoteczki sonicznej mogą korzystać zarówno posiadaczki cery tłustej ze skłonnościami do niedoskonałości, a także posiadaczki cery suche i naczynkowej. Wówczas należy odpowiednio dopasować długość trwania zabiegu, a także dobrać preparat myjący właściwy dla rodzaju cery. Niemniej jednak szczoteczka soniczna do twarzy pomoże skutecznie ją oczyścić, a także znormalizować. Dzięki temu skóra odzyska swój naturalny blask i miękkość, a problem zaskórników będzie powoli odchodził w niepamięć.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments