Szczoteczka soniczna do twarzy – jak z niej korzystać?

Skóra twarzy jest swoistą wizytówką każdego z nas. Z tego też względu – w szczególności panie – tak chętnie poświęcają czas na jej odpowiednią pielęgnację. Poranne i wieczorne rytuały nawilżające i oczyszczające zajmują dość dużo czasu, niemniej jednak ich celem jest uzyskanie promiennej, gładkiej i miękkie skóry, która będzie idealnie przygotowana pod makijaż. Okazuje się, że szczoteczka soniczna do twarzy, może znacznie te zabiegi ułatwić. Niemniej jednak jak z niej korzystać?

Czym jest szczoteczka soniczna do twarzy?

Szczoteczka soniczna do twarzy jest urządzeniem, w które powinna wyposażyć się każda kobieta, jeśli tylko marzy o czystej i miękkiej cerze wolnej od zaskórników. Dzięki niej możliwie jest dokładne usunięcie resztek makijażu, a także innych zanieczyszczeń, które osadzają się na skórze twarzy w ciągu całego dnia. Co więcej, dzięki wibracjom, których intensywność można regulować, szczoteczka ta skutecznie pobudza krążenie i sprawia, że cera wygląda promiennie i jest miękka w dotyku.

Jak korzystać ze szczoteczki sonicznej do twarzy?

Gadżet w postaci szczoteczki sonicznej do twarzy jest niezwykle prosty w użytkowaniu. W pierwszej kolejności panie powinny wiedzieć, że zabieg ten nie powinien trwać więcej niż 60 sekund w przypadku cery tłustej lub problematycznej i nie więcej niż 30 sekund w przypadku cery suchej. Przed rozpoczęciem masażu i oczyszczania, twarz trzeba zwilżyć letnią wodą, a na szczoteczkę nałożyć niewielką ilość ulubionego żelu do mycia.

Kolejno szczoteczką należy wykonywać koliste ruchy, najlepiej od środka twarzy w kierunku linii żuchwy. Urządzenia nie trzeba zbyt mocno dociskać, by nie zablokować w ten sposób ruchów wymiatających, które skutecznie usuwają zaskórniki. Koniecznie należy pamiętać o tym, by na końcu zabiegu, szczoteczkę dokładnie wypłukać ciepłą wodą, a następnie osuszyć, co zapobiegnie rozwojowi bakterii na jej powierzchni.

Zobacz:  Sharon Stone o poprawianiu urody

Czy szczoteczka soniczna jest dla każdego?

Czy szczoteczka soniczna jest dla każdego? Ze szczoteczki sonicznej mogą korzystać zarówno posiadaczki cery tłustej ze skłonnościami do niedoskonałości, a także posiadaczki cery suche i naczynkowej. Wówczas należy odpowiednio dopasować długość trwania zabiegu, a także dobrać preparat myjący właściwy dla rodzaju cery. Niemniej jednak szczoteczka soniczna do twarzy pomoże skutecznie ją oczyścić, a także znormalizować. Dzięki temu skóra odzyska swój naturalny blask i miękkość, a problem zaskórników będzie powoli odchodził w niepamięć.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments