Szukam dobrego pediatry

Zanim maluszek pojawi się na świecie, powinniście mieć wybranego pediatrę. Im wcześniej więc zaczniecie się rozglądać za lekarzem, który spełni Wasze oczekiwania, tym lepiej.
Dobry, czyli jaki

Znaleźć dobrego pediatrę to niełatwa sztuka. Bo co to tak naprawdę oznacza, że lekarz jest dobry? Przede wszystkim to, że jest rzetelny i świetnie wykształcony, że zawsze wysłuchuje rodzica i dokładnie bada dziecko, że nie lekceważy obaw młodych mam i ojców ( nawet wtedy, gdy wydają się być przesadzone), że zaleca wszystkie potrzebne badania, że zawsze odpowiada na pytania rodziców. Jednym zdaniem dobry lekarz to taki, któremu w pełni ufasz. Ale dobry pediatra powinien być nie tylko świetnym fachowcem, ale również i sympatycznym człowiekiem. Powinien lubić dzieci i powinien umieć to okazywać. Dla dziecka i dla rodzica wizyta u lekarza jest już bowiem wystarczająco dużym stresem, aby dodawać sobie kolejny – niemiłego lekarza.

Higiena to podstawa

Zwracaj uwagę na to, czy Wasz lekarz pediatra przed każdym badaniem myje ręce. To, co wydaje się być oczywiste (zwłaszcza w tym środowisku), tak jasne wcale nie jest. A przecież dbałość o czystość rąk to podstawa zdrowia!

Popytaj wśród znajomych

Wybierając lekarza dla swojej pociechy, nie warto ufać ślepemu losowi. Twój wybór powinien być świadomy i w pełni przemyślany. Dlatego warto sięgać po opinie, pytać znajomych i przyjaciół. Ich doświadczenia mogą okazać się dla Ciebie bezcenne.

Zobacz:  Przełom w leczeniu atopowego zapalenia skóry
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments