1. Strona główna
 2. »
 3. NIEMOWLĘ
 4. »
 5. Zakupy
 6. »
 7. Top 5 artykułów dla dzieci, o których musi pamiętać każda mama!

Top 5 artykułów dla dzieci, o których musi pamiętać każda mama!

Sklep dla dzieci Bielsko-Biała

Wszystkie mamy dążą do tego, aby dziecku było wygodnie i komfortowo oraz aby cały czas było zdrowe i zadowolone. Na rynku spotkać można wiele praktycznych produktów dla dzieci, które ułatwiają opiekę nad nim. Troską należy objąć każde dziecko, jednak niemowlęta i maluchy wymagają używania nieco innych akcesoriów i produktów, niż starsze dzieci. Poniżej przedstawiamy 5 artykułów dla dziecka, o których musi pamiętać każda mama.

Jakich produktów potrzebuje dziecko?

5 niezbędnych artykułów dla niemowlęcia, to:

 1. pieluszki
 2. smoczek i gryzaki
 3. butelka do karmienia
 4. kosmetyki na odparzenia
 5. wanienka do kąpieli

Każdy się zgodzi, że pieluszki są podstawą dbania o higienę małego dziecka. Maluch nie potrafi jeszcze kontrolować odruchów wypróżniania się, dlatego należy sięgać po pieluszki. Tego typu produkty bardzo szybko się zużywają (konieczne jest częste przewijanie dziecka, w innym razie może dojść do odparzeń i pieluszkowego zapalenia skóry), w związku z czym warto zaopatrzyć się w większe zapasy. Standardowo kupuje się pieluszki jednorazowe, jednak coraz popularniejsze stają się ponownie pieluszki wielokrotnego użytku – muślinowe, flanelowe czy nawet bambusowe, które pozwalają delikatnej skórze dziecka oddychać. Sklep dla dzieci Bielsko-Biała posiada spory wybór różnego rodzaju pieluszek, także tych nietypowych, o różnych rozmiarach i wzorach.

article baby
Kolejnymi produktami są smoczek i gryzaki. Gryzaki ułatwiają nieprzyjemny zarówno dla dziecka, jak i dla matki okres ząbkowania. Łagodzą ból i swędzenie związane z wyrzynaniem się zębów mlecznych oraz przyspieszają cały proces. Z kolei smoczek działa wielokierunkowo – także może wspomagać ząbkowanie, a poza tym uspokaja i wycisza dziecko. Biorąc pod uwagę fakt, że produkty te mają stały kontakt z jamą ustną dziecka, muszą być najwyższej jakości.

Butelka do karmienia w istotny sposób ułatwia czynność karmienia dziecka. Można w niej podawać zarówno mleko, jak i soczki czy przeciery, wszystko w zależności od wieku dziecka. To także dobry sposób na karmienie niemowlęcia, które z różnych względów nie chce lub nie może ssać piersi matki. Obecnie mamy spory wybór różnego rodzaju butelek – różne marki, różne pojemności. Popularne są butelki plastikowe oraz szklane. W sklepie dla dzieci w Bielska-Białej z pewnością każda mama znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka.

W trosce o prawidłową higienę dziecka

Aby zadbać o prawidłową higienę dziecka, niezwykle ważnymi produktami są kosmetyki na odparzenia oraz wanienka do kąpieli. Odparzenia mogą dotyczyć wszystkich dzieci, jednak najczęściej pojawiają się przy zbyt rzadkim przewijaniu, częstym wypróżnianiu się dziecka czy przy długim noszeniu pieluch nieprzepuszczających powietrza. Narażone są dzieci ruchliwe i energiczne, ponieważ pieluszka może ocierać wrażliwe części ciała, prowadząc do odparzeń. Sprzyja temu pocenie się podczas aktywności ruchowych. Każda mama powinna być przygotowana na taką ewentualność i posiadać w dziecięcej apteczce: krem na odparzenia oraz ochronny puder łagodzący (zasypkę).

Z kolei wanienka do kąpieli pomaga właściwie dbać o pielęgnację dziecka. Kąpiel w wannie może być niebezpieczna i z pewnością nie jest wygodna dla matki. Z kolei prysznic w kabinie może być dla malucha bardzo stresujący, czemu nie sprzyja brak możliwości przyjęcia wygodnej, leżącej pozycji. Wanienka jest niezbędna, aby kąpiel dziecka była przyjemnością i przebiegała sprawnie. Gwarantuje bezpieczeństwo i komfort.

Pozostałe produkty

Powyżej przedstawiono 5 niezwykle ważnych artykułów dla dzieci, o których powinny pamiętać wszystkie mamy. Takich przedmiotów jest jednak więcej – dziecko wymaga kompleksowej opieki, a potrzebne akcesoria zmieniają się wraz z jego wiekiem. Przykładowo, starsze dziecko nie będzie potrzebowało butelki, a gdy skończy ząbkować odstawi także gryzaki. Jego potrzeby będą skupiać się wówczas na innych rzeczach, np. rozwijających zabawkach czy nocniku i nauce sikania. Warto znaleźć dobry sklep z artykułami dla dzieci i zaopatrzyć się we wszystko, co wydaje się być niezbędne.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments