1. Strona główna
  2. »
  3. PIĘKNA MAMA
  4. »
  5. Aktywna Mama
  6. »
  7. Trenuj mięśnie Kegla

Trenuj mięśnie Kegla

Czym są i dlaczego tyle się mówi o konieczności ich trenowania? To grupa mięśni znajdujących się w dolnej części miednicy kobiety, które podtrzymują macicę i pęcherz moczony na swoim miejscu. Ważne są z wielu powodów, a te najważniejsze dla kobiety, to: wpływ na intensywność doznań seksualnych, szybki powrót dróg rodnych do formy po porodzie, a także trzymanie moczu.

fotokarty

Warto zadbać zatem o elastyczność i sprężystość mięśni Kegla wykonując proste ćwiczenia jeszcze na długo przed ciążą. Pomocne będą kulki gejszy. Należy jednak pamiętać, że nie można ich używać w trakcie samej ciąży.

Ćwiczyć można wszędzie i w każdych warunkach, np. podczas jazdy samochodem, czekając na wizytę u kosmetyczki lub lekarza albo chociażby przy śniadaniu, czy obiedzie. Zacząć należy od dwóch dziennie serii po 10 skurczów, by po pewnym czasie zwiększyć liczbę serii do 3 dziennie, a liczbę skurczów do stu.  Warto pamiętać o nielicznych, ale jednak przeciwwskazaniach do ćwiczeń. Są to infekcje dróg moczowych i rodnych a także przedwczesne skurcze macicy w ciąży.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments