Tydzień godnego porodu – Ogólnopolski cykl spotkań dla kobiet

W ramach kampanii „Rodzę – Mam prawa” Fundacja Rodzić po Ludzku organizuje ogólnopolski cykl spotkań dla kobiet – Tydzień godnego porodu. W prawie 100 miejscach w Polsce w jednym tygodniu marca kobiety będą się edukować w zakresie swoich praw i dzielić doświadczeniami.

Wydarzenie jest częścią najnowszej kampanii Fundacji: „Chcemy, żeby kobiety w Polsce wiedziały, że wg prawa mogą rodzić w zgodzie z własnymi potrzebami” mówią jej reprezentantki.

Wg prawa kobieta może wybrać, kto będzie jej towarzyszył w szpitalu. Przygotowany przez nią plan porodu, czyli plan oczekiwań i potrzeb, powinien być wspólnie omówiony z personelem medycznym i wzięty pod uwagę. Wskazane jest, aby położna i lekarz zachęcali kobietę do swobodnej aktywności i poruszania się. Ważne jest również to, aby proponować jej różne metody łagodzenia bólu, wspierać ją emocjonalnie i traktować życzliwie. Po porodzie kobieta i dziecko mogą przez dwie godziny przytulać się do siebie w kontakcie „ciało do ciała”, a potem otrzymywać rzetelne rady dot. karmienia piersią. Co ważne, a często pomijane, położna środowiskowa ma odwiedzić kobietę po porodzie w domu cztery razy, wspierać ją i udzielać pomocnych wskazówek.

W spotach kampanii „Rodzę – Mam prawa” słyszymy: „Nowoczesne Standardy Opieki Okołoporodowej pomagają wrócić do tego, co naturalne i instynktowne, przypominając, że to Ty znasz swoje ciało najlepiej. To samo ciało, które od zawsze potrafiło całować, od zawsze wie, jak urodzić.”

Lokalne Organizatorki z całej Polski w tygodniu 7-13 marca 2016 zaprezentują kobietom w całej Polsce najważniejsze zapisy Standardów Opieki Okołoporodowej, poprowadzą warsztaty oraz zaplanują różne formy aktywności w ramach spotkań.

Jeden z  warsztatów odbędzie się  pod patronatem naszego portalu w Egurrola Fitness Club na warszawskim Ursynowie (Al. KEN 60) 12 marca 2016 w sobotę, między 14:00-15:30. Klub „o matko!” opowie o prawach kobiet w ciąży wynikających ze Standardów Opieki Okołoporodowej – szczegóły spotkania.

Zobacz:  Krąg opowieści porodowych

Do zobaczenia!

Informacje o wszystkich wydarzeniach pojawią się na stronie www.rodzicpoludzku.pl

Lista miejscowości, w których odbędą się spotkania:

1. Białystok
2. Bielsko-Biała
3. Buk
4. Bydgoszcz
5. Cieszyn
6. Częstochowa
7. Gniezno
8. Haarlem (Holandia)
9. Iława
10. Józefów (k. Warszawy)
11. Katowice
12. Konin
13. Kraków
14. Trójmiasto
15. Krosno
16. Leszno
17. Lidzbark Warmiński
18. Łódź
19. Międzychód
20. Mosina
21. Oborniki Wielkopolskie
22. Olsztyn
23. Opole
24. Ostrów Wielkoposki
25. Otwock
26. Piaseczno
27. Piekary Śląskie
28. Poznań
29. Puławy
30. Radom
31. Radymno
32. Ruda Śląska
33. Rybnik
34. Rybnik Kamień
35. Rzeszów
36. Siedlce
37. Słupca
38. Słupsk
39. Sochaczew
40. Sosnowiec
41. Stargard
42. Starogard Gdańsk
43. Suwałki
44. Szczecin
45. Śrem
46. Tarnów
47. Wadowice
48. Warszawa
49. Wołomin
50. Wrocław
51. Wronki
52. Września
53. Zielona Góra
54. Zielonka
55. Żory

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments