1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Recenzje
  6. »
  7. Uśmiech dla żabki, Przemysław Wechterowicz i Emilia Dziubak

Uśmiech dla żabki, Przemysław Wechterowicz i Emilia Dziubak

Uśmiech dla Żabki to historia o tym, jak wielką moc ma szczery uśmiech. Niczym serdeczne zaklęcie może przemienić smutek w radość. Uśmiech niesiony na twarzach leśnych bohaterów dotrze do małej Żabki i ociepli jej serce, rozweseli. Zaś wszystkich Czytelników tej prostej historii wzruszy oraz sprawi, że na ich twarzach pojawi się ciepły uśmiech… od ucha do ucha!

fotokarty

Nasza opinia:

Już dawno nie miałam przyjemności przeczytać synkowi tak bardzo optymistycznej historii. Pełnej dobrych emocji, prostych prawd, pozytywnych uczuć.  To jest bajka w zupełnie starym stylu. I to jest jej ogromnym atutem i największym komplementem. Tutaj wszystko zachwyca- i sposób wydania, i warstwa literacka, i grafika. Jak dobrze, że „Uśmiech dla żabki” jest tak daleki od krzykliwych (w formie i w treści) współczesnych bajek. Da się? Da się!

Cudna opowieść o tym, że uśmiech potrafi zdziałać cuda. Piękna lekcja wrażliwości. Dla mnie, osobiście, powrót do lat dziecinnych, tamtejszej beztroski, poczucia zaopiekowania, jednym zdaniem- wszystkiego, co najpiękniejsze.

To prosta historia. Sęk w tym, że proste historie stworzyć jest najtrudniej. Opowieść zachwycająca, pięknie mówiąca o miłości, czułości, zaufaniu, tęsknocie. Wraca się tutaj do ważnych idei, uczy się dobrych manier, pobudza się zmysły.  Nie sposób też nie wspomnieć o cudnych ilustracjach, grze czcionką… Jestem zachwycona.

Książka została wydana przez Agencję Edytorską Ezop.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments