1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Recenzje
  6. »
  7. Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców, Magdalena Sikoń, Monika Skowron

Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców, Magdalena Sikoń, Monika Skowron

zdrowy maluch

Co przygotować swojemu dziecku? Czy można już bezpiecznie podawać surowe owoce i warzywa? Na te i inne pytania odpowiada książka Zdrowy maluch, która powstała z połączenia pasji do gotowania z wiedzą o żywieniu dzieci.

fotokarty

Autorkami książki są Magdalena Sikoń, wegetarianka od 10 lat i redaktor naczelna portalu „WegeMaluch.pl”, oraz Monika Skowron – dietetyk dyplomowany. Nad powstawaniem Zdrowego malucha czuwał także prof. Janusz Książyk – kierownik Kliniki Pediatrii i Żywienia Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Autorki wskazują kiedy do jadłospisu można włączyć poszczególne produkty i jak właściwie zbilansować tygodniową dietę, by rozwijający się organizm mógł wykorzystywać niezwykłe bogactwo natury. To książka, która pomoże wszystkim rodzicom odpowiednio skomponować dziecięcy jadłospis oparty na roślinach i nabiale oraz przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki.

Nasza opinia:

Takich książek nigdy nie jest za wiele. Każda wnosi coś nowego, każda uczy czegoś nowego. Ta pozycja także. Pełno tutaj informacji, które przydadzą się każdej młodej mamie- od piramidy żywieniowej po opis tego, co dobrego mieści się w warzywach i owocach. To porządna porcja wiedzy podawana bardzo przystępnie. Potrzebna? O tak. Warto i siebie, i maluchy uświadamiać, że jesteśmy tym, co jemy. Od małego. Książka pełna jest dobrych rad, sugestii, propozycji dania i podania. Idealna dla mam dzieci w wieku od 6 miesięcy do lat 3. Praktyczna? Bardzo. Pełno tu przepisów na dania bezmięsne, ale nie czuć tu agresywnego propagowania idei wegetariańskiej. Propozycje posiłków- nie są wymyślne i trudne do przygotowania (co bywa wadą książek kucharskich), ale nie są też zbyt oczywiste. Najważniejsze jednak, że są pyszne! Rekomendujemy!

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments