VI edycja Kampanii Bezbieczny Maluch

Już 18 września startuje szósta edycja Kampanii Bezpieczny Maluch, która jest najszerszą w Polsce akcją mającą na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka.

Tematem przewodnim spotkań jest warsztat dotyczący udzielania pierwszej pomocy małemu dziecku oraz kobiecie w ciąży prowadzony przez wykwalifikowanego ratownika medycznego według  autorskiego programu.

Poza warsztatem z pierwszej pomocy prowadzonym przez wykwalifikowanego ratownika medycznego, na rodziców czeka też spotkanie z ekspertem, który poprowadzi autorski warsztat “Bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci”. W trakcie warsztatu przyszli rodzice dowiedzą się jak wybrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka, jak prawidłowo go zamontować w samochodzie oraz jak zapiąć dziecko w foteliku zapewniając mu maksimum bezpieczeństwa i komfortu.

Celem organizatorów jest przekazanie wiedzy, która może pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci i tak faktycznie jest. Na warsztaty zapraszane są też osoby z najbliższego otoczenia ciężarnej. Do autorskiego warsztatu dotyczącego ratowania życia dzieci w 2014 roku dołączony został kolejny autorski program – „Udzielanie pierwszej pomocy kobiecie ciężarnej”. Organizatorzy zaznaczają, że u ciężarnej jest mniej czasu na skuteczną resuscytację niż w przypadku innej osoby bądź dziecka oraz że czynności ratownicze wyglądają trochę inaczej niż w przypadku innych dorosłych.
Wstęp na warsztaty jest wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc warunkiem udziału w spotkaniu jest wcześniejsza rejestracja

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy odbędzie aż 40 warsztatów w całej Polsce. Szczegóły: bezpiecznymaluch.com.pl

Portal Baby-Shower.pl jest Patronem Medialnym Kampanii.

BM_ogolny_2

Zobacz:  Warsztaty Mamo To Ja – kolejne spotkania w maju
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments