1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Zakupy dla dziecka
  6. »
  7. W którym momencie dziecko może przesiąść się na podstawkę samochodową?

W którym momencie dziecko może przesiąść się na podstawkę samochodową?

podstawka dla dziecka

Twoje dziecko wyrosło z drugiego fotelika do 15/22 kg? Zastanawiasz się, czy to dobry moment na to, aby maluch przesiadł się na podkładkę samochodową? To fotelik, który ma jedynie dolną część. Nie ma oparcia ani bocznych zabezpieczeń, które chroniłyby górę ciała przed uszkodzeniami. A zatem, od jakiego wieku dziecko może jeździć na takim siedzisku? Czy podstawka do samochodu jest bezpieczna?

Podstawka dla dziecka – czy to dobry wybór?

Podkładki samochodowe są zbudowane z wytrzymałych materiałów. Korpus jest wykonany z wysokiej klasy tworzywa, a wypełnienie z jakościowego styropianu. Całość jest pokryta tapicerką, która jest zdejmowana. Dzięki temu można ją wygodnie czyścić.

Konstrukcja została przetestowana. Foteliki, które zostały dopuszczone do sprzedaży, uzyskały stosowną homologację. A zatem można na nich bezpiecznie przewozić dzieci.

Podstawka do samochodu – jakie dzieci można na nich przewozić?

Podstawki, np. z oferty Danex24, są przeznaczone wyłącznie dla starszych pociech. Jednak to nie jedyny warunek. Z tych fotelików mogą korzystać dzieci, które:

● wyrosły (wzrostowo lub wagowo) z dostępnych modeli na rynku, ale ze względu na budowę ciała nie mogą być przewożone bezpośrednio na siedzeniu samochodu. Zdarza się, że pociechy nie mają wykształconych kolców biodrowych, które chronią jamę brzuszną przed uszkodzeniami. W takiej sytuacji trzeba zastosować podstawkę, dzięki której pas będzie przebiegał po udach, a nie po brzuchu;

● mimo wymaganego wzrostu i wagi pasy bezpieczeństwa nie układają się prawidłowo na ciele pociech – uprząż powinna przebiegać po obojczyku i kościach biodrowych. Jeśli wbija się w szyję lub w brzuch, istnieje ryzyko, że podczas wypadku pasy zmiażdżą wspomniane części ciała. Można skorygować pozycję pasa, regulując jego położenie na słupku B, ale w wielu autach starszej generacji nie jest to możliwe. Wtedy warto sięgnąć po podstawkę;

Warto jednak pamiętać, że powyższe sytuacje to wyjątki i zależą od różnych czynników, m.in. od długości korpusu i kości udowych dzieci czy głębokości kanapy. Dlatego najpierw należy się upewnić, że inne foteliki z oparciem i ochroną boczną nie będą pasować.

Najlepsza podstawka samochodowa dla dziecka – jak ją wybrać?

Chcesz wybrać najlepszą podstawkę dla dziecka do samochodu? Do wyboru masz dwa rodzaje fotelików montowane na:

● trzypunktowe pasy bezpieczeństwa w samochodzie – to najbardziej popularny model;

● system ISOFIX – dzięki temu siedzisko jest przytwierdzone do podwozia, co zapobiega jego przesuwaniu się podczas jazdy.
Foteliki z ISOFIX-em są uważane za bezpieczniejsze, ponieważ pozostają na swoim miejscu podczas jazdy, a nawet w trakcie wypadku. Jednak modele montowane na pasy bezpieczeństwa również zapewnią Twojemu dziecku odpowiednie warunki i ochronią podczas kolizji. Warto jednak pamiętać, aby przed wyruszeniem w drogę upewnić się, że uprząż jest prawidłowo zapięta (nie może być przekręcona) i mocno dociśnięta do ciała.

Pamiętaj! Z podstawki mogą korzystać wyłącznie starsze dzieci. Miej to na uwadze przy wyborze fotelika do samochodu.

Artykuł sponsorowany

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments