1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. W Polsce powstaje bank kobiecego mleka

W Polsce powstaje bank kobiecego mleka

laktacja

Jeszcze w tym roku w jednym z warszawskich szpitali położniczych powstanie bank kobiecego mleka – dowiedział się DZIENNIK. To będzie pierwszy i jak na razie jedyny taki bank w Polsce, jednak w przyszłości jego odpowiedniki mają działać przy wszystkich szpitalach w kraju.

fotokarty

Mleko ma być przeznaczone przede wszystkim dla wcześniaków, którym naturalny kobiecy pokarm może nawet uratować życie. Pomysł jest nowy, ale korzenie ma stare – to nic innego jak nowoczesna mamka. Przy szpitalu położniczym powstanie bank, do którego karmiące matki będą oddawać nadmiar swojego mleka innym kobietom, tym, które cierpią na brak pokarmu. Bank powstaje głównie z myślą o wcześniakach – dla nich pokarm naturalny oznacza nadzieję na prawidłowy rozwój, a nawet na przeżycie w pierwszych tygodniach życia, gdy nie można im podać żadnego innego pożywienia.

„Dzieciom urodzonym przed 37 tygodniem ciąży pokarm matki jest niezbędny nie tylko do prawidłowego rozwoju, ale i do przeżycia” – potwierdza prof. Ewa Helwich, krajowy konsultant w dziedzinie neonatologii. W Polsce co roku rodzi się aż 32 tys. wcześniaków, a ich matki zwykle mają problemy z pokarmem.

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments