Wielka Makieta Kolejowa, czyli miniaturowy świat

Wielka Makieta Kolejowa dostępna na PGE Narodowym w Warszawie podbija serca najmłodszych. Interaktywna wystawa, oprócz setek rozpędzonych pociągów, głośnych lokomotyw i pogrążonych w ciemnościach tuneli, oferuje wiele interaktywnych możliwości, rozbudzających wyobraźnię dziecka.

Wystawa, która gości na PGE Narodowym, jest jedną z chętniej wybieranych form spędzania wolnego czasu w Warszawie. Najwierniejszą grupę odbiorców stanowią dzieci, które z wielkim entuzjazmem odkrywają bezkres miniaturowego świata. Unikalna ekspozycja, poprzez starannie odwzorowany realny świat w miniaturze, rozwija wyobraźnię przestrzenną, zachwyca mnóstwem detali i inspiruje scenerią przedstawiającą życie mieszkańców. Rodzice wraz ze swoimi pociechami mogą wybrać się
w wyjątkową, interaktywną podróż oraz przeżyć niezapomnianą przygodę.

To, co nas twórców makiety cieszy najbardziej, to wartkie dyskusje, wybuchy zachwytu i okrzyki radości nieodłącznie towarzyszące uśmiechniętym dzieciom oglądającym z bliska naszą wystawę. Wierzymy, że taka forma spędzania wolnego czasu przyczyni się do rozwijania wrażliwości, spostrzegawczości oraz przekieruje energię najmłodszych na konstruktywne sposoby wyrażania siebie. Kto wie, może wśród małych odwiedzających rośnie już kolejny amator modelarstwa i twórca kolejnej wielkiej makiety?! – mówi Arkadiusz Lewandowski, przedstawiciel zespołu Makieta City.

Udając się w daleką podróż, na uczestników wystawy czekają małe i średnie stacje kolejowe z dziesiątkami ciężkich lokomotyw i pociągów, bocznice, fabryki, rampy przeładunkowe, farmy, a nawet zakłady przemysłowe. Bujne lasy, wielkie krzewy porastające wzgórza oraz przejrzyste wody jezior, nad którymi beztrosko odpoczywają lokalni mieszkańcy, staną się dopełnieniem tego (nie)codziennego obrazka. Makieta, połączona 14 kilometrami przewodów, dzięki sterowaniu komputerowemu oraz interaktywnym funkcjom umożliwi chętnym samodzielne uruchomienie m.in. wesołego miasteczka, wiatraków, fontanny, płonącego ogniska na polanie, wezwania straży pożarnej do pomocy i ugaszenia pożaru, czy nakarmienia kur w wiejskiej gospodzie.

Dzięki zawarciu długoterminowej umowy z PGE Narodowym, trwają również prace nad projektem makiety stacjonarnej – znacznie większej i bardziej rozbudowanej. Oprócz pociągów pojawią się samochody i statki, a całość obrazu zostanie uzupełniona o specjalnie przygotowane fotograficzne tło. Pojawią się również samochody ciężarowe wjeżdżające na wielkie platformy kolejowe. Modele będą poruszać się zgodnie z zasadami ruchu drogowego: ustępować pierwszeństwa przejazdu, zwalniać na ograniczeniach prędkości, używać kierunkowskazów podczas wykonywania manewru skrętu czy sygnalizacji świetlnej – przez pojazdy uprzywilejowane oraz sygnalizacji ostrzegawczej –  przez pojazdy serwisowe.

Zobacz:  Warsztaty Mamo To Ja – kolejne spotkania w maju

Z myślą o najmłodszych, powstaje także ogromny plac zabaw zainspirowany bajką „Stacyjkowo”. Dzieci będą mogły samodzielnie przebudowywać układy torowe i poruszać się po nich ulubionymi lokomotywami z bajki.

Wystawa Wielkiej Makiety Kolejowej jest dostępna na PGE Narodowym (wejście bramą nr 1 od Alei Zielenieckiej) 7 dni w tygodniu, w godz. 10:00 – 20:00. Warto jednak na bieżąco sprawdzać dostępność na stronie www.makietacity.pl lub na fanpage’u: facebook/makietacity

Bilety na wystawę można nabyć w kasie lub na stronie: www.bilety.makietacity.pl. Koszt jednego biletu dla osoby dorosłej to 23 zł, dla dziecka – 19 zł. Bilet rodzinny dla min. 4 osób – 18 zł od osoby.

Wystawa objęta jest patronatem Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments