1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Zakupy
  6. »
  7. Wózki głębokie i bliźniacze- na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wózki głębokie i bliźniacze- na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wózek dziecięcy to jeden z pierwszych zakupów, na jakie decydują się młodzi rodzice. Wózki są zazwyczaj intensywnie użytkowanie, a przy tym powinny zapewniać dziecku bezpieczeństwo. Szeroki wybór dostępnych na rynku modeli może powodować jednak wśród młodych rodziców problemy z podjęciem dobrej decyzji. Weźmiemy zatem pod lupę aspekty, którymi warto się kierować, kupując wózki głębokie oraz bliźniacze.

  1. Wózki głębokie – co wziąć pod uwagę przy wyborze?
  2. Wózki bliźniacze – jaki model wybrać?

Wózki głębokie – co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Zakup wózka to najczęściej inwestycja na dłuższy czas. Priorytetem jest bezpieczeństwo dziecka, a to gwarantuje wysoka jakość materiałów, z których wózek został wykonany.

Tkaniny wykorzystany w pojeździe powinny być ekologiczne, a także posiadać autoryzację Oeko-Tex Standard 100. Materiały wpływają na komfort cieplny dziecka i odpowiednią wentylację. Aby temperatura była optymalna dla dziecka, gondola powinna być również wyposażona w wentylacje na dole oraz okienko wentylacyjne. Dla wygody dziecka konieczna jest również regulacja oparcia gondoli. Komfort rodziców zwiększy natomiast regulowana rączka pokryta ekoskóra. Gondola powinna posiadać również uchwyty, niezbędne przy przenoszeniu.

Wózki głębokie powinny posiadać także amortyzację kół przednich oraz tylnich, a także blokadę zapobiegającą złożeniu się stelażu w trakcie jazdy. Dla własnej wygody warto natomiast zdecydować się na modele łatwe do złożenia, które bez problemu przewieźć można np. samochodem lub umieścić w domu. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na to, czy wózek posiada system szybkiego wypięcia kół.

W przypadku wózków głęboko-spacerowych istotna jest natomiast możliwość szybkiego zmienienia formy wózka. Dobrze zaprojektowany wózek przekształcić można z wersji głębokiej w spacerową jedną ręką.
Dobrze sprawdzają się modele lekkie, wykonane na aluminiowym stelażu. Przy wyborze wózka nie bez znaczenia są również dodatkowe udogodnienia. Dodatki takie jak torba na wózek, adaptery do fotelików, mufka na rączkę, moskitiera czy folia przeciwdeszczowa sprawią, że wózek sprawdzi się w każdych warunkach.

Wózki bliźniacze – jaki model wybrać?

Narodziny bliźniaków to duże szczęście, ale również wyzwanie, nie tylko związane z opieką nad dziećmi, ale także kupnem podwójnych akcesoriów. Ponieważ dzieci będą zabierane na spacer jednocześnie, należy zdecydować się na zakup wózka bliźniaczego. Taki typ sprawdzi się nie tylko u dzieci urodzonych jednocześnie, ale również z niewielką różnicą wieku.

Przeglądając ofertę wózków bliźniaczych, można znaleźć zarówno klasyczne modele, których siedzenia znajdują się obok siebie, jak i modele typu tandem, w których siedziska umieszczone są jeden za drugim. Taki rodzaj wózka jest łatwiejszy w manewrowaniu, także na wąskich chodnikach. Zapewnia przy tym dzieciom bardziej komfortową jazdę. Umieszczone obok siebie niemowlęta mogą wzajemnie sobie przeszkadzać, np. w momencie, gdy jedno z nich śpi. W przypadku wózków bliźniaczych typu tandem problem ten nie występuje.

Przy wyborze wózka bliźniaczego szczególnie ważna jest stabilność, a przy tym lekkość konstrukcji. Taką zapewniają np. ramy aluminiowe. Nie bez znaczenia jest również możliwość regulacji siedzisk oraz rączki. Warto zwrócić uwagę również czy wózki bliźniacze wyposażone są w dodatkowe udogodnienia np. funkcje kołysania z blokadą, dodatkowe uchwyty, pasy bezpieczeństwa czy możliwość regulacji twardości zawieszenia. Istotne są również aspekty wspomniane przy wózkach głębokich.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments