Wyślij swoje imię na … Księżyc

Każdy chętny może wysłać swoje imię aż na Księżyc. Taką usługę oferuje amerykańska NASA i to całkiem za darmo oraz niezależnie od kraju zamieszkania.

Okazją do wysłania imienia na Srebrny Glob będzie misja Lunar Reconnaissance Orbiter, w skrócie LRO, która ma wystartować w drugiej połowie br. Swoje imię można zgłosić przez witrynę internetową. Zostanie ono zapisane w bazie danych, a zgłaszający może wydrukować stosowny certyfikat. Wszystkie zgłoszone imiona będą potem umieszczone na mikroczipie zainstalowanym na pokładzie sondy kosmicznej. Termin zgłoszeń mija 27 czerwca.

„Misja LRO jest pierwszym krokiem w planach NASA powrotu człowieka na Księżyc przed rokiem 2020.” – wyjaśnia Cathy Peddie, z zespołu misji LRO. „Twoje imię może dotrzeć tam wcześniej! Ja już swoje zgłosiłam.”, dodaje Peddie.

Sonda będzie krążyć jako sztuczny satelita Księżyca. Wykona dokładną mapę różnych struktur na powierzchni oraz miejsc potencjalnie nadających się na lądowanie i założenie bazy księżycowej.

Swoje imię można wysłać w kosmos za pomocą witryny internetowej www.nasa.gov/lro CZA

PAP – Nauka w Polsce

Zobacz:  Wyjątkowe lalki dla dzieci
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments