1. Strona główna
  2. »
  3. PIĘKNA MAMA
  4. »
  5. Uroda
  6. »
  7. Wysoka ochrona przeciwsłoneczna dla najmłodszych

Wysoka ochrona przeciwsłoneczna dla najmłodszych

Skóra dziecka jest szczególnie narażona na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Zbyt długa i częsta ekspozycja na słońce może w przyszłości zwiększyć ryzyko zachorowania na czerniaka złośliwego skóry. Aby zapewnić maksymalną ochronę skóry dziecka już pierwsze promienie słoneczne powinny być sygnałem do zwiększonej ochrony. Jedna godzina na słońcu dla skóry dziecka to dawka promieniowania porównywalna do piętnastu godzin na słońcu dla dorosłego człowieka. Połowa promieniowania UV skumulowanego podczas ekspozycji słonecznych dociera do skóry przed 20 rokiem życia. Ekspozycje w dzieciństwie przyczyniają się do powstania pieprzyków, a to zwiększa ryzyko czerniaka.

fotokarty

Francuska marka Bioderma w swoich produktach oprócz wysokiej ochrony zewnętrznej SPF 50+ UVA 42 i 98% skuteczności po 2 godzinach, zapewnia również doskonałą ochronę wewnętrzną. Opatentowany kompleks Bioprotection® aktywuje naturalne mechanizmy obronne, chroni komórkowe DNA przed uszkodzeniami wywołanymi promieniowaniem UV i zapobiega fotostarzeniu poprzez działanie na wolne rodniki. Ponadto produkty z linii Photoderm KID zawierają Peptyd C. Jest to kombinacja trzech aminokwasów (metionina, arginina i glicyna), które wzmacniają wewnętrzną, biologiczną ochronę skóry uszkodzoną przez promieniowanie UVB.

Photoderm KID Spray SPF 50+/UVA 39

Photoderm KID gwarantuje optymalną, jednorodną i stałą ochronę, obejmującą całe widmo UV. Bezpośrednio chroni komórki przed szkodliwym działaniem słońca dzięki zawartości opatentowanego kompleksu Cellular BIOprotection® oraz Peptydu C. Chroni skórę przed oparzeniami słonecznymi i potencjalnym ryzykiem częstej i długiej ekspozycji na słońce. Zapobiega reakcjom nietolerancji na słońce. Produkt posiada bezzapachową formułę. Ma lekką konsystencję, która ułatwia dokładne rozprowadzenie preparatu. Wodoodporny i fotostabilny, hipoalergiczny i nie zawiera parabenów.

Wskazania:

• Delikatna skóra dziecka
• Skóra bardzo wrażliwa na słońce
• Do stosowania na twarz i ciało

Cena:  ok 62 pln, 200 ml

Mleczko ochronne dla dzieci Photoderm KID Lait SPF 50+/UVA 39

Photoderm KID Lait zawiera bezpieczny system filtrów przeciw promieniowaniu UVA/UVB. Produkt bezpośrednio chroni komórki przed szkodliwym działaniem słońca dzięki zawartości opatentowanego kompleksu Cellular BIOprotection® oraz Peptydu C. Chroni skórę przed oparzeniami słonecznymi i potencjalnym ryzykiem częstej i długiej ekspozycji na słońce. Zapobiega reakcjom nietolerancji na słońce. Produkt ma bezzapachową formułę i lekką konsystencję. Błękitno-turkusowy kolor, który znika po rozsmarowaniu daje gwarancję bezpieczeństwa dzięki równomiernemu rozprowadzeniu. Fotostabilny oraz hipoalergiczny. Odporny na wodę, pot
i tarcie.

Wskazania:

• Delikatna skóra dziecka
• Skóra bardzo wrażliwa na słońce
• Do stosowania na twarz i ciało

Cena:  62 zł, 100 ml

Preparaty Bioderma dostępne są wyłącznie w aptekach

bioderma-photoderm-2

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments