Wystawa budowli z klocków Lego. Zobacz imponujące budowle na PGE Narodowym

lego narodowy

Bijemy Rekordy to motto kolejnej, kultowej już Największej w Europie Wystawy Budowli z Klocków Lego, która o do 8 marca 2020 r. gości na PGE Narodowym. Tegoroczna rekordowa edycja zostanie zaprezentowane na zupełnie nowej, jedynej tak wielkiej, zarówno pod względem wielkości, jak i wysokości, powierzchni dostępnej na PGE Narodowym. Ekspozycja jest w 100% premierowa, żadna z makiet nie była dotychczas prezentowana w Warszawie.

fotokarty

Rekordowej wielkości budowle

  • Bliźniacze wieże World Trade Center o wysokości niemal 7 m zbudowane z 260.000 klocków Lego. Budynki mają 17 tysięcy okien, które wykonano z ponad 52 tysięcy przezroczystych klocków.
  • Imponujący wielkością (5 m długości) i dbałością o każdy szczegół Plac św. Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą z ponad 500.000 klocków. Specjalnie na wystawę w Warszawie makieta została przetransportowana samolotem z USA.
  • Star Destroyer – rekordowej wielkości – 5 metrowy – pojazd z Gwiezdnych Wojen zbudowany z 900.000 klocków.
  • Wielki Roller Coaster – winda łańcuchowa ciągnie wózek na pierwsze wzniesienie, a później minifigurki czeka 15 metrowa ekscytująca trasa pełna stromych spadków i gwałtownych zakrętów.
  • Ogromny, zajmujący 25 m2, park rozrywki inspirowany najbardziej znanymi lunaparkami świata: Legolandem i Disneylandem.

Galeria postaci w naturalnych wymiarach

  • Gwiazdy i legendy muzyki: Grzegorz Markowski, Krzysztof Zalewski, Elvis Presley i Freddie Mercury.
  • Anna i Robert Lewandowscy przestawieni nie w strojach sportowych, lecz w eleganckich kreacjach.
  • Tomasz Gollob i jego motor zbudowani ze 170.000 klocków.
  • Przedstawione w skali 1:1 postacie inspirowane bohaterami książek i filmów o Harrym Potterze.

Siedem cudów świata

Najbardziej znane budowle, zarówno te starożytne (Piramida Cheopsa, Kolos Rodyjski, Posąg Zeusa), jak i nowe cuda świata (Wielki Mur Chiński, Posąg Chrystusa z Rio de Janeiro, Machu Picchu i Koloseum).

Warszawskie drapacze chmur

Gratka dla Warszawiaków – plan miasta z wielką architekturą i budowlami charakterystycznymi dla centrum Warszawy. Na makiecie będzie można podziwiać 25 najbardziej spektakularnych wieżowców stolicy.

Świat bajek

Niezliczona ilość modeli inspirowanych najpopularniejszymi bohaterami bajek, takimi jak: Flinstonowie, Toy Story, Sponge Bob, Cars, Krecik, Kicia Rożek, Smurfy, Żółwie Ninja, Miraculum, Minionki i hit wystawy ogromna makieta inspirowana bajką „Król Lew”.

Zmysły

Fascynujące modele ukazujące budowę narządów człowieka, dzięki którym poznajemy otoczenie. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowane z klocków narządy człowieka, takie jak m.in. ucho, język, oko, nos. Najmłodsi dzięki ciekawostkom zdobywają wiadomości na temat funkcjonowania organizmu.

Strefa gier

Jesteś fanem gier? Zobacz świat inspirowany komputerowymi hitami Minecraft i Fortnite. A dla zwolenników planszówek klasyka: Monopoly – jak wygląda handel nieruchomościami z klocków Lego? W świąteczny nastrój wprowadzi wszystkich Wioska Świętego Mikołaja z ruchomą fabryką prezentów, pociągiem jeżdżącym po całej śnieżnej krainie i reniferami zaprzężonymi w sanie. Uśmiech na twarzach wzbudzi z pewnością ogromy stół z daniami „przyrządzonymi” z klocków. Podczas gdy chwile grozy można przeżyć w pokoju strachów, czyli „przerażającym” miejscu tylko dla odważnych…

FUN PARK Strefa zabawy klockami

Całkowicie nowa Strefa Zabawy o powierzchni ponad 500 m2 z krainą Friends, wielkim miastem wprost z Lego City, przestrzenią dla najmłodszych oraz niezliczoną ilością atrakcji i inspiracji do tworzenia własnych budowli.

Wspólne zbudujemy 3 metrową figurę Świętego Mikołaja Podczas eventu dzieci będą miały okazję przyłączyć się do wspólnego budowania Świętego Mikołaja z klocków LEGO. To ogromna figura, która ma trzy metry wysokości i składa się z 30 181 klocków. Budowanie odbędzie się w strefie FUN PARK, gdzie grupa animatorów będzie pomagała dzieciom.

3D Trick Gallery – Druga wystawa za 50% ceny

Największa w Polsce kolekcja obrazów 3D na PGE Narodowym. To największa galeria selfies w Polsce, przygotowana w najmniejszych szczegółach. Kilkadziesiąt interaktywnych obrazów, dedykowane oświetlenie, selfiestandy i mnóstwo detali, które pozwolą stworzyć unikalne i wyjątkowe zdjęcia z Waszym udziałem.

Szczegóły na stronie internetowej www.wystawaklockow.pl

wieże lego
potter klocki lego
koloseum lego

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl
Katarzyna Pawłowska

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama.

Zobacz również

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments