Ząbkowanie nie musi być bolesne

Ząbkowanie to niełatwy etap rozwoju dziecka. Niestety, nie da się go uniknąć. Ból i nieprzespane noce do około 3 roku życia, to codzienność dla rodziców, jak i samego dziecka. Jak to przetrwać? Wystarczy złagodzić dolegliwości.

Ząbkowanie u dzieci zazwyczaj zaczyna się około szóstego lub siódmego miesiąca życia i trwa bez przerwy, aż pojawi się 20 mlecznych zębów. Jak rozpoznać, że to już? Dziecko zaczyna nadmiernie się ślinić, wkłada rączki do buzi, jest marudne, niechętnie je. Jego zachowanie spowodowane jest spuchniętymi i obolałymi dziąsłami, które są nadwrażliwe. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na bolesne ząbkowanie.

Chcąc pomóc przejść dziecku przez ten trudny czas warto zapoznać się z naszymi wskazówkami:

  1. Masowanie dziąseł – mokra tetrowa pielucha to bardzo stary sposób. Wystarczy nałożyć kawałek czystej szmatki na palec i delikatnie dotykać dziąseł malucha. Materiał ma szorstką powierzchnię, co pozwoli uśmierzyć ból. Pieluchę można też włożyć na 30 min do lodówki. Zimny masaż przyniesie ukojenie.
  2. Gumowe gryzaki dla dzieci – sprawdzą się idealnie. Pozwolą zmniejszyć ból i niepokój wywołany ząbkowaniem. Na rynku jest szeroki wybór tych produktów, od miękkich naturalnych po plastikowe. Mają różne kształty i kolory.
  3. Jedzenie – jeśli dziecko przyjmuje już pokarmy stałe można podać mu kawałek banana, jabłka czy ogórka. Schłodzone wcześniej w lodówce świetnie się sprawdzą jako neutralizator. Dziecko jedząc, będzie uciskać na dziąsła, to przyniesie mu ulgę.
  4. Leki – najlepiej podać dziecku te sprawdzone i bezpieczne, do których mamy zaufanie. Takim preparatem jest znany od ponad 20 lat lek Tantum Verde. W postaci areozolu zapewnia higieniczną aplikację i sprawdza się u maluchów, które nie opanowały jeszcze umiejętności ssania pastylki. Wysokiej jakości aplikator zapewnia szybkie podanie substancji bezpośrednio w miejsce bólu. Oryginalna benzydamina zawarta w Tantum Verde ma szerokie spektrum działania. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyseptyczne i miejscowo znieczulające.
Zobacz:  Nowa generacja szczoteczek do zębów marki Colgate

Tantum Verde jest dobrze tolerowany i szybko się wchłania. Przy miejscowej aplikacji preparatu przenikanie substancji czynnej do krwiobiegu ograniczone jest do minimum, dzięki czemu nie obserwuje się ogólnoustrojowego działania leku.

Tantum – Verde 1,5mg/ml, spray 30 ml – cena ok. 22zł

Tantum Verde bezpieczeństwo dziecka w twoich rękach:

  • Bezpieczny nawet u najmłodszych dzieci
  • Przenikanie substancji czynnej do krwi jest ograniczone, minimalizacja ogólnoustrojowego wpływu leku
  • Oryginalna Benzydamina
  • Szerokie spektrum działania substancji czynnej (przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyseptyczne, miejscowo znieczulające) – przynosi szybką ulgę

zabkowanie-tantum-verde-2

Tantum Verde, 1,5 mg/ml Benzydamini hydrochloridum aerozol do stosowania w jamie ustnej i gardle

Wskazania: Produkt leczniczy stosuje się do leczenia objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła tj. w zakażeniach bakteryjnych i wirusowych, zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii a także po intubacji.
Przeciwwskazania: Produkty lecznicze są przeciwwskazane u pacjentów z nadwrażliwością na substancję czynną lub substancje pomocnicze wchodzące w ich skład.
Podmiot odpowiedzialny:Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.p.A. Viale Amelia 70, 00181 Rzym, Włochy.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments