Zadbaj o zdrowie z Oeparol Femina

Oeparol Femina, suplement diety, naturalnie je pielęgnuje za sprawą zawartych w nim kwasów omega-3 i omega-6. Te cenne składniki łagodzą symptomy napięcia przedmiesiączkowego , dodatkowo pozytywnie wpływają na włosy i paznokcie, a także nawilżają skórę.

Aby zachować wewnętrzną równowagę w organizmie ważne jest dostarczanie mu wielu niezbędnych mikroelementów. Większość z nich zawarta jest w produktach spożywczych. Szybki tryb życia, pośpiech, brak regularnych posiłków sprawiają, że trudno jest nazwać nasze codzienne menu zbilansowaną dietą. Aby uniknąć niedoboru potrzebnych do sprawnego funkcjonowania organizmu elementów, powinniśmy pomyśleć o wartościowym suplemencie diety.

Składniki, których nie może zabraknąć…

Do cennych mikrocząsteczek zaliczamy między innymi kwasy omega-3 i omega-6. Są to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Naturalnie otrzymywane są m.in. poprzez tłoczenie na zimno oleju z nasion wiesiołka i lnu. Ich poziom można uzupełnić spożywając ryby (np. łosoś, makrela, pstrąg, śledź) bądź orzechy włoskie czy ziarna słonecznika. Co prawda 88% Polaków deklaruje, że kupując produkty spożywcze wybiera te, które są przede wszystkim zdrowe , to jednak nie zawsze deklaracje idą w parze z praktyką. Nie od dziś bowiem wiadomo, że Polacy rocznie spożywają niewielką ilość ryb i robią to przede wszystkim na święta, spędzając wakacje nad morzem bądź jeziorem.

Kwasy omega-3 i omega-6 odpowiadają za prawidłową funkcję wielu procesów życiowych w naszym organizmie. Ich niedobór może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Właściwości tych dobroczynnych substancji powinna poznać każda kobieta. Kwasy omega-6 pełnią funkcje budulcowe, są składnikiem błon komórkowych skóry, zapobiegają tym samym utracie wody przez naskórek. Dodatkowo poprawiają mikrokrążenie, sprawiają, że skóra jest odżywiona i dotleniona.  Kwasy omega-3 i omega-6 mają korzystny wpływ na włosy i paznokcie. Ostatnie badania dowiodły, że łagodzą one niektóre dolegliwości związane z napięciem przedmiesiączkowym.

Zobacz:  Czy kolor pożywienia ma znaczenie?
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments